more_horiz

"Nie doszło nawet do doraźnego porozumienia". Macierewicz o spotkaniu Bidena z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 11:55
- Dopóki Rosja się nie pogodzi z tym, że Ukraina jest niepodległym państwem, dopóty nie ma szans na porozumienie rosyjsko-amerykańskie - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, marszałek senior. 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

W środę w Genewie odbył się szczyt przywódców USA i Rosji. Prezydenci Joe Biden i Władimir Putin rozmawiali ponad trzy godziny na temat powrotu ambasadorów, cyberbezpieczeństwa, broni nuklearnej, wymiany więźniów i praw człowieka oraz suwerenności Ukrainy.

biden putin 1200 pap.jpg
Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Prof. Agnieszka Legucka: sukces Władimira Putina

- Najważniejsze w tej sprawie jest to, że nie doszło do żadnego ostatecznego rozstrzygnięcia podczas rozmów między panem prezydentem Bidenem a prezydentem Putinem, że obawy, iż dojdzie do powtórnego resetu, czy tego typu rozstrzygnięcia prowadzącego do nawet doraźnego, ale jednak porozumienia i sojuszu między USA a Rosją, to nie miało miejsca - powiedział Antoni Macierewicz.

Posłuchaj
12:54 PR24_mp3 2021_06_21-10-17-24.mp3 Antoni Macierewicz o spotkaniu Bidena z Putinem ("Temat dnia/Gość PR24")      

- Podczas rozmów z Putinem pan prezydent Biden postawił sprawę obecności Ukrainy w NATO - to niesłychanie ważna deklaracja z jego strony pokazująca Putinowi, Rosji, że nie ma żadnych szans na to, by Ukrainę znowu podporządkować Federacji Rosyjskiej. Z punktu widzenia zarówno reakcji opinii publicznej rosyjskiej, jak i polityki Putina to jest rzecz zupełnie fundamentalna dla Rosji - ocenił gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: Antoni Macierewicz 

Data emisji: 21.06.2021

Godzina emisji: 10.17

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem