more_horiz

Jak drugi rok pandemii odbił się na krajowej turystyce? Kamieński o bilansie tegorocznych wakacji

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 21:01
- W tym roku sezon wakacyjny przypominał obrotami 2019 r., a to był rok największych obrotów w polskiej turystyce w czasach powojennych. Można więc powiedzieć, że odnotowaliśmy sukces - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Blazej Lyjak
lotnisko włochy 1200.jpg
Włochy: od dziś wstęp do samolotu, pociągu i autobusu tylko z przepustką covidową

W turystyce dobiegł właśnie końca główny sezon wyjazdów. O tym, jakie wyniki odnotowała krajowa turystyka w porównaniu z 2020 r., mówił na antenie Polskiego Radia 24 biegły sądowy, ekspert ds. turystyki Marek Kamieński.

- Tegoroczny sezon wakacyjny przypominał obrotami 2019 r., a to był rok największych obrotów w polskiej turystyce w czasach powojennych. Można więc powiedzieć, że odnotowaliśmy sukces - powiedział Kamieński.

Przyznał, że fakt, iż mimo obostrzeń pandemicznych udało się osiągnąć taki wynik, jest zaskoczeniem. - Okazało się, że wciąż nie wyobrażamy sobie, żebyśmy mieli nie jechać na wakacje - skomentował gość PR24.

Posłuchaj
23:20 PR24_mp3 2021_09_04-20-06-12.mp3 Marek Kamieński o obrotach w krajowej turystyce w 2021 r. (Temat dnia/Gość PR24)

Ekspert był też pytany o to, czy w tym roku dało się odrobić straty, jakie spowodował globalny lockdown w 2020 r. - Dokładne zyski dopiero będziemy podliczać, ale musimy sobie zdać sprawę, że nie odrobimy tego tak szybko, bo 2020 r. był katastrofalny - odpowiedział Kamieński. - W 2021 r. troszeczkę te straty odrabiamy i uznajemy to za wielki sukces - dodał. 

- W tym roku chcieliśmy odpocząć, zostały nam jakieś zasoby finansowe zaoszczędzone w 2020 r. i wielu z nas zdecydowało się wyjechać - mówił, odnosząc się do możliwych przyczyn dużego ruchu turystycznego.

Kamieński wskazał na główny trend, jaki można było zaobserwować w krajowej turystyce. - Na pewno więcej ludzi wyjechało do małych miejscowości, małych pensjonatów, agroturystyki. Przypomnieliśmy sobie też o kempingach, domkach, polach namiotowych - podkreślił. - Takie miejsca cieszyły się największą popularnością w Polsce - podsumował ekspert.

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadząca: Ewa Wasążnik

Gość: Marek Kamieński (ekspert ds. spraw turystyki)

Data emisji: 04.09.2021

Godzina emisji: 20.06

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem