X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powinni otrzymać podwyżki bardzo dawno". Krzysztof Bosak o ratownikach medycznych

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 17:17
- Są tacy, co zarabiają naprawdę przyzwoicie. Są tacy, którzy powinni otrzymać podwyżki bardzo dawno. Do tej ostatniej grupy należą ratownicy medyczni - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Bosak (poseł Konfederacji). Polityk odnosił się do demonstracji Komitetu Protestacyjno-Strajkowego zawodów medycznych.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" obyło się kilkuminutowe spotkanie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z przedstawicielami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego zawodów medycznych. W czwartek demonstrujący przestawili osiem postulatów, które dotyczą m.in. podwyżek, wzrostu wycen i urlopów zdrowotnych. Piątkowe rozmowy nie przyniosły wypracowania kompromisu. Komitet zapowiedział ponadto, że manifestacje będą kontynuowane. 

Maria Ochman 1200.jpg
"Zupełnie nowe postulaty". Maria Ochman o proteście medyków

Krzysztof Bosak komentując sytuację podkreślił, że "medycy to wiele różnych grup". - Są tacy, co zarabiają naprawdę przyzwoicie. Są tacy, którzy powinni otrzymać podwyżki bardzo dawno - powiedział. Jak wskazał "do tej ostatniej grupy należą ratownicy medyczni".

"Muszą mieć niemałą wiedzę specjalistyczną"

Polityk Konfederacji stwierdził, że "podnosił ten problem także już w trakcie swojej kampanii prezydenckiej". - Uważam, że stawianie tej grupy ludzi, którzy muszą mieć niemałą wiedzę specjalistyczną i mają dyżury 12-godzinne przed takim wyborem, że muszą dorabiać, żeby się utrzymać, jest niepoważne - ocenił gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:26 bosakk.mp3 Krzysztof Bosak o proteście ratowników medycznych (PR24/Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Bosak (poseł Konfederacji)

Data emisji: 10.09.2021

Godzina: 16.35

nt

Czytaj także

Resort zdrowia i NFZ zapowiadają wyższy ryczałt dla szpitali. Do końca roku placówki otrzymają ponad 700 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 18:24
Szpitale dostaną wyższy ryczałt. Chodzi o ponad 730 milionów złotych, które zostaną wypłacone do końca tego roku. Pierwsza transza środków trafi do placówek w październiku - przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest medyków. Resort zdrowia otrzymał postulaty, "trwa ich analiza"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 10:15
Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęło osiem postulatów od komitetu protestacyjnego, trwa ich analiza, przed południem omówi je kierownictwo resortu i NFZ – przekazał w piątek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pracownicy służby zdrowia mają poczucie, że byli na pierwszej linii frontu". Politolog o proteście ratowników

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 16:27
- Zawsze wtedy, kiedy mamy przeświadczenie, a na pewno nadzieję, że zjawisko kryzysowe o absolutnie niestandardowym charakterze mija, gwałtownie narastają społeczne oczekiwania - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk (politolog Uniwersytetu Warszawskiego). Odniósł się on w ten sposób do demonstracji środowiska medycznego. 
rozwiń zwiń