X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ks. dr Jerzy Jastrzębski: prymas Stefan Wyszyński ma stałe miejsce w historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 18:47
- Kardynał Stefan Wyszyński przeprowadził Polaków przez morze czerwonego komunizmu i dlatego zyskał stałe miejsce w historii - mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Jerzy Jastrzębski, członek Komitetu Organizacji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński głosi homilię podczas uroczystej sumy milenijnej
Prymas Polski ks. kard. Stefan Wyszyński głosi homilię podczas uroczystej sumy milenijnejFoto: NAC

nac stefan wyszyński free 1200.jpg
"Miłość łączył ze sprawiedliwością". Grzegorz Polak o kard. Wyszyńskim

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Razem z prymasem do grona błogosławionych została włączona matka Elżbieta Róża Czacka, niewidoma założycielka Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. O atmosferze uroczystości beatyfikacyjnych, a także o wpływie prymasa Wyszyńskiego na historię Polski mówił w Polskim Radiu 24 ks. dr Jerzy Jastrzębski.

- Podczas uroczystości było widać, że beatyfikacja daje jakiś nowy impuls, że to będzie - jak ufam - takie mocne przebudzenie nie tylko religijności, ale także patriotyzmu. To jest znak nadziei pośród pandemii - powiedział duchowny.

Posłuchaj
21:08 PR24_mp3 2021_09_12-18-06-52.mp3 Ks. dr Jerzy Jastrzębski o roli prymasa Stefana Wyszyńskiego w historii Polski (Temat dnia/Gość PR24)

Pytany o to, jak długo może utrzymać się ten entuzjazm, przyznał, że "codzienność weryfikuje i studzi emocje". - Ale postać prymasa nie będzie zapomniana, tak jak nie była zapomniana dotychczas. Kardynał Wyszyński żyje w sercach ludzi poprzez publikacje, dzieła sztuki, pomniki, nazwy ulic. Polacy są bardzo nasyceni pobożnością i stylem myślenia Prymasa Tysiąclecia - ocenił.

Patron dialogu

Jak podkreślił gość PR24, "prymas ma stałe miejsce w historii Polski".

- Kardynał Stefan Wyszyński jest patronem trudnego, wytrwałego, ale zarazem realnego dialogu. Prymas był prorokiem, który z jednej strony miał wizję wolnej i demokratycznej Polski i wierzył, że to się spełni, natomiast z drugiej strony był wielkim realistą - mówił ks. Jastrzębski.

- Prymas potrafił w niezwykle trudnych warunkach prowadzić Polaków, przeprowadził naród przez morze czerwonego komunizmu i dlatego zyskał stałe miejsce w historii - zaznaczył duchowny.

Więcej w nagraniu

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: ks. dr Jerzy Jastrzębski

Data emisji: 12.09.2021

Godzina: 18.06

kp

Czytaj także

Droga do świętości. Historia Matki Elżbiety Róży Czackiej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 07:10
12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki ośrodka dla ludzi niewidomych w Laskach i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzieło mojego życia". Teresa Duczkowska o historii kielicha wykonanego na zamówienie Prymasa Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 17:29
- Prymas wiedział, że trzeba uczcić powstańców, chciał oddać im hołd, dlatego pomyślał o ufundowaniu kielicha - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Duczkowska, autorka kielicha mszalnego zamówionego w latach siedemdziesiątych przez kard. Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń