more_horiz

"Wyjątkowe święto polskiego kina". Arkadiusz Gołębiewski o tegorocznym Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 16:03
- Nasz festiwal to jest wydarzenie, gdzie na czerwonym dywanie, dosłownym i w przenośni, mogą się spotkać twórcy filmowi, gwiazdy kina i stoją oni obok świadków historii, którzy są punktem wyjścia do jej opowiadania - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Gołębiewski.
Arkadiusz Gołębiewski
Arkadiusz Gołębiewski Foto: PR24/AK
Arkadiusz Gołębiewski 1200 forum
"Historie prawdziwe opowiedziane w artystyczny sposób". Rusza XIII Festiwal Filmowy NNW

Festiwal NNW to wyjątkowe wydarzenie na filmowej mapie Europy, kierowane do twórców oraz środowisk interesujących się historią. Prezentuje filmy kina światowego, europejskiego i polskiego ukazujące różne drogi do wolności narodów, jak i wolności indywidualnej każdego człowieka. Dopełnieniem festiwalowego programu są wydarzenia artystyczne: koncerty, widowiska plenerowe, spektakle teatralne, wernisaże czy wystawy.

Posłuchaj
18:23 PR24_mp3 2021_09_29-15-39-26.mp3 Arkadiusz Gołębiewski: wyjątkowe święto polskiego kina (Polskie Radio 24)

- Tegorocznym hasłem, trochę roboczym, jest "historia większa niż film" - powiedział Arkadiusz Gołębiewski o właśnie rozpoczynającym się festiwalu. Jak dodał, "ten festiwal, który od lat tworzymy, znacznie wykracza poza typowe ramy festiwali, gdzie pokazujemy filmy na mniejszym czy większym ekranie". - Są spotkania z aktorami, z reżyserami - wskazał.

- Nasz festiwal to jest wydarzenie, gdzie na czerwonym dywanie, dosłownym i w przenośni, mogą się spotkać twórcy filmowi, gwiazdy kina i stoją oni obok świadków historii, którzy są punktem wyjścia do jej opowiadania - podkreślił. 

Jak zaznaczył, to "z wielości naszej pracy, z wielości pomysłów, tworzy się raz w roku wyjątkowe święto polskiego kina". - Choć nie tylko polskiego, a międzynarodowego, który będzie się tutaj odbywał przez 4 dni w Gdyńskim Centrum Filmowym - dodał.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Arkadiusz Gołębiewski

Data emisji: 29.09.2021

Godzina emisji: 15.33

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem