X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michalski: celem jest osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 11:17
- Celem jest, osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń, czyli 2,1. Chodzi o to, żeby Polaków nie ubywało, a przybywało. Od tego będzie zależeń rozwój gospodarczy i poziom życia każdego z nas - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Michalski, ekonomista i kulturoznawca, członek Rady Rodziny przy MRPiPS, ekspert PFR, Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Jak wynika z raportów za rozpad rodziny i małżeństw w Polsce wszyscy członkowie społeczeństwa płacą 5,7 miliarda złotych rocznie. Mówimy tutaj o bezpośrednich kosztach finansowych. Natomiast koszty społeczne, demograficzne, psychologiczne są to rzeczy niezmiernie trudne do oszacowania - mówił Michał Michalski.

Ekonomia free gospodarka free shutt-1200.jpg
Eksperci: polska produkcja radzi sobie doskonale mimo trudności z dostawami

- Mówiąc kategoriami demograficznymi, ryzykujemy naszą przyszłością, nie inwestując dzisiaj w rodzinę. Wskaźniki demograficzne są bardzo niepokojące. Przyrost naturalny jest ujemy, to znaczy, że więcej Polaków umiera niż się rodzi - tłumaczył gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
23:51 PR24_AAC 2021_10_10-10-33-33.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Michał Michalski, ekonomista i kulturoznawca

 

Dodał, że "w ostatnich kilku latach odnotowaliśmy małą zmianę na korzyść, jednak to nie jest zmiana, która byłaby pożądana".

Czytaj więcej:

- Celem jest osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń, czyli 2,1. Chodzi o to, żeby Polaków nie ubywało, a przybywało. Od tego będzie zależeń rozwój gospodarczy i poziom życia każdego z nas - tłumaczył Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Wiesław Molak

Gość: prof. Michał Michalski (ekonomista i kulturoznawca, członek Rady Rodziny przy MRPiPS, ekspert PFR, Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Data emisji: 10.10.2021

Godz. emisji: 10.33

nj


Czytaj także

"Właśnie kończymy konsultacje". Barbara Socha o projekcie "Strategia demograficzna 2040".

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 14:29
- Projekt "Strategia demograficzna 2040" już jest. Właśnie kończymy konsultacje. Mam nadzieję, że po uwzględnieniu części uwag, które do nas wpłynęły, a było ich sporo, projekt zostanie przyjęty i zaakceptowany przez Radę Ministrów i będziemy mogli przystąpić do jego realizacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń