X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Protesty medyków. Ochman: łatwo jest postawić postulaty, które są nie do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 14:22
- Odpowiedzialność nie stoi tylko po stronie rządzących, ale również tych, którzy te postulaty stawiają - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".
Maria Ochman
Maria Ochman Foto: PR24/JP

W czwartek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się szóste spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. Strony nie zawarły porozumienia.

- W "białym miasteczku" jest jedynie protest Forum Związków Zawodowych. Jest to jedna z trzech central. Jedyna, która nie podpisała porozumienia i nie chce rozmawiać na temat dalszego wzrostu wynagrodzeń i konkretnych zmian, jakie muszą nastąpić - mówiła Maria Ochman.

szpital korytarz szpitalny służba zdrowia free shut 1200.jpg
Eksperci: wyższe płace medyków powinny pochodzić z równych i wyższych składek na ochronę zdrowia

 

Posłuchaj
23:55 PR24_AAC 2021_10_10-13-33-55.mp3 Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" o strajku medyków. (Polskie Radio 24)

Dodała, że "my postawiliśmy na dialog i czekamy między innymi na przedstawicieli Związku Forum Zawodowych". - Jest możliwość dojścia do porozumienia jeśli, jest dobra wola i postulaty są realne. Można nakreślić ścieżkę dojścia do osiągnięcia tych celów - wyjaśniła przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".

Stwierdziła też, że "bardzo prostym jest postawić postulaty, które są nie do zrealizowania". - Odpowiedzialność nie stoi tylko po stronie rządzących, ale również tych, którzy te postulaty stawiają. Jako związkowcy wiemy, że zawsze trzeba oczekiwać trochę więcej, żeby móc się porozumieć, ale to nie mają być postulaty zaporowe - dodała.

Czytaj także: 

- Jest szereg możliwości uporządkowania systemu zatrudnienia. Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pokazała patologię, problem rozwarstwienia. Jeżeli z dodatkowych środków skorzystało mniej niż połowa szpitali oznacza, to że płace w pozostałych muszą być większe - mówiła Maria Ochman.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"

Data emisji: 10.10.2021

Godz. emisji: 13.33

nj

Czytaj także

Maciej Hamankiewicz: postulaty młodych lekarzy są bardzo trafną diagnozą głębokiej choroby, jaka toczy polski system ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 16:17
- Prawda jest taka, że organizacja systemu jest zła. Jest on głównie oparty na metodzie centralnego finansowania służby zdrowia. Dlatego mamy do czynienia z niedoszacowaniem wielu dziedzin medycyny, ale też i przeszacowaniem niektórych - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Hamankiewicz, były szef Naczelnej Izby Lekarskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Latos: w sektorze medycznym nie ma biedy. To środowisko w tym momencie ma bardzo dobre zarobki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 08:01
- Z przekonaniem mówię, że przedstawiciele innych zawodów również po wielu trudnych kierunkach studiów zazdroszczą lekarzom takiego startu w zawodzie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos z PiS oraz przewodniczący komisji lekarskiej. 
rozwiń zwiń