X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zamieni w proch i pył operację Śluza". Potocki o zapowiedzi budowy bariery na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 14:06
- Polska broni także granicy Unii Europejskiej, być może rząd powinien starać się o dofinansowanie np. do budowy bariery na pograniczu polsko-białoruskim - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/Straż Graniczna

Na granicy polsko-białoruskiej powstanie bariera, którą będą stanowić urządzenia budowlane wraz z instalacjami i infrastrukturą towarzyszącą, w tym elektroniczną oraz telekomunikacyjną. Ze względów bezpieczeństwa szczegóły techniczne inwestycji są niejawne. Ustawa procedowana w Sejmie ma przyspieszyć proces administracyjny związany z budową. Jej koszt to miliard 615 milionów złotych.

- Zapora zdecydowanie pomoże, nie można też wykluczyć, że zamieni w proch i pył operację zwaną Śluza, którą prowadzi Aleksander Łukaszenka, a która polega na wypychaniu migrantów pod naszą granicę. Mur to jedyne, co może zatrzymać migrantów i tym samym pokrzyżować plany reżimu - powiedział gość PR24.

granica 1200 forum (2).jpg
Projekt ustawy o budowie zapory na granicy. Sejmowe komisje odrzuciły poprawki opozycji

"Łukaszenka udławi się"

Jak dodał, istnieje więc szansa, że im szybciej owa bariera na granicy polsko-białoruskiej powstanie, tym szybciej Alaksandr Łukaszenka "udławi się" własną operacją specjalną, do której używa migrantów. - Spodziewam się, że białoruski przywódca przerwie tę operację i zajmie się innymi sprawami - mówił Andrzej Rafał Potocki.

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 482 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, w tym 6 obywateli Iraku i 2 Iranu. Pozostałym próbom funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegli. Za pomocnictwo polscy strażnicy zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji oraz obywateli Ukrainy, Syrii i Iraku.

Od początku października polska Straż Graniczna odnotowała ponad 6 tysięcy 700 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, a od początku roku - ponad 18 tysięcy. Większość z nich przypadła na ostatnie cztery miesiące. Zatrzymywani migranci pochodzą głównie z Iraku. Są przywożeni w pobliże granicy przez białoruskie służby.

Posłuchaj
22:00 PR24_mp3 2021_10_14-13-07-31.mp3 A. R. Potocki o zapowiedzi budowy bariery na granicy z Białorusią ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Andrzej Rafał Potocki (publicysta, tygodnik "Sieci")

Data emisji: 14.10.2021

Godzina: 13:07 

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wbrew temu, co twierdzi opozycja, jest to konieczność". Kubiak o budowie bariery na granicy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:08
- Nie ma w tej chwili nic ważniejszego niż to, by zapewnić bezpieczeństwo Polkom i Polakom - tak o budowie zabezpieczenia na granicy polsko-białoruskiej mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak z PiS. Gościem audycji był też Maciej Konieczny z partii Razem.
rozwiń zwiń