more_horiz

"To zagranie czysto polityczne". Łukasz Jankowski o decyzji ws. Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 15:19
- Wydaje się, że przy okazji Marszu ratusz bardzo usilnie stara się podgrzać atmosferę - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Marsz Niepodległości z 2013 roku
Marsz Niepodległości z 2013 rokuFoto: Wiktor Baron/Wikipedia/CC
marsz niepodległości 1111 free shutt 1200.jpg
Zgoda na Marsz Niepodległości uchylona. Lisicki: niedojrzała próba wtrącania się w sprawy polityczne

W piątek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Po tej informacji szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że mimo to przemarsz 11 listopada odbędzie się planowaną wcześniej trasą. Na antenie Polskiego Radia 24 na temat Marszu wypowiedział się Łukasz Jankowski.

Posłuchaj
21:18 PR24_mp3 2021_10_29-14-34-28.mp3 Łukasz Jankowski: to jest granie czysto polityczne (Polskie Radio 24)

- Przed sekundą znalazłem informację, która mówi, że Marsz Niepodległości został zaakceptowany jako zwyczajne wydarzenie w obostrzeniach covidowych - powiedział redaktor Radia Wnet. Jak dodał, "być może to prawnie rozwiązuje kłopot i ten marsz przejdzie, ale nie jako wydarzenie cykliczne".

- To jest jednak dość kuriozalne, bo oczywiście nie odbył się w zeszłym roku formalnie, bo był zakaz, bo były warunki covidowe, ale wygląda to dość irracjonalnie, kiedy coś nie jest cykliczne, bo władza tego zakazuje, bo jest pandemia - wskazał.

Odnosząc się do słów, jakie Robert Bąkiewicz zamieścił na Twitterze, wskazał, że "zobaczymy, na ile to, co powiedział Robert Bąkiewicz, koresponduje z rzeczywistością". - Ale to najprawdopodobniej zostanie ustalone w najbliższych minutach i będzie wiadomo, jaka jest sytuacja prawna i jakie kroki podejmie ratusz - podkreślił.

- Wydaje się, że ratusz bardzo usilnie stara się podgrzać atmosferę - dodał. Jak zaznaczył, "to jest takie granie czysto polityczne".

Więcej w audycji.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Łukasz Jankowski, radio Wnet

Data emisji: 29.10.2021

Godzina: 14.35

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem