more_horiz

"Element narodowej dumy, satysfakcji i potrzeby łączenia". Prof. Wiesław Wysocki o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:10
- Musimy być razem, solidarni wobec tych, którzy dzisiaj są obrońcami naszej ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wiesław Wysocki, historyk UKSW.
Prof. Wiesław Wysocki
Prof. Wiesław WysockiFoto: PR24/JW
pap marsz niepodległości .jpg
Wyszkowski: atmosfera na Marszu Niepodległości jest wspaniała. Gigantyczne tłumy roześmianych, radosnych ludzi

W Warszawie z ronda Dmowskiego ruszył Marsz Niepodległości. Pochód przejdzie tradycyjną trasą: Alejami Jerozolimskimi, przez most Poniatowskiego, na błonia Stadionu Narodowego.
W tym roku po raz pierwszy Marsz ma charakter państwowy. Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych nadał wydarzeniu status formalny. 

Z Polskim Radiem 24 rozmawiał uczestniczący w marszu prof. Wiesław Wysocki. - Jest pięknie, radośnie widzieć w Warszawie ludzi chodzących z biało-czerwonymi flagami - wskazał. Jak podkreślił, "to jest wielka satysfakcja". - Te barwy są bardzo ważne dla bardzo wielu Polaków - dodał.

Posłuchaj
12:54 PR24_mp3 2021_11_11-15-44-59.mp3 Prof. Wiesław Wysocki: marsz to element narodowej dumy, satysfakcji i potrzeby łączenia (Polskie Radio 24)

Jak powiedział rozmówca, obraz widoczny na ulicach Warszawy "być może jest także sprzeciwem wobec próby zniszczenia tej demonstracji". - Demonstracji, która jest jakby pewnym elementem narodowej dumy, satysfakcji i potrzeby łączenia jednocześnie - zaznaczył. - Zwłaszcza dzisiaj, kiedy Rzeczpospolita jest zagrożona - dodał.

- Musimy dać temu wyraz, być razem, solidarni wobec tych, którzy dzisiaj są obrońcami naszej ojczyzny - podkreślił. - Myślę o żołnierzach WOT-u, o funkcjonariuszach służby granicznej i tych wszystkich, którzy ich wspierają - dodał.


Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Wojciech Polak (historyk)

Data emisji: 11.11.2021

Godzina emisji: 15.45

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem