more_horiz

Atak na granicy. Weteran wojenny: migranci tylko pozornie są nieuzbrojeni

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 15:44
- Perfidia prowadzonego obecnie działania zbrojnego polega na tym, że naprzeciwko polskich żołnierzy, funkcjonariuszy i strażników granicznych wystawiono ludzi, którzy tylko pozornie są nieuzbrojeni - mówił w Polskim Radiu 24 Tȟašúŋke Witkó, weteran wojenny. 
Migranci użyli wobec polskich żołnierzy kamieni i granatów hukowych
Migranci użyli wobec polskich żołnierzy kamieni i granatów hukowych Foto: Twitter.com/@MON_GOV_PL

W Kuźnicy doszło do ataku imigrantów na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. W stronę Polaków poleciały kamienie i inne przedmioty, a nawet granaty hukowe. Polska strona odpowiedziała używając m. in. polewaczki.

Adam Eberhardt Jedynka 1200.JPG
"Łukaszenka liczy na dialog z Zachodem". Adam Eberhardt o politycznych celach białoruskiego przywódcy

- Jeżeli dzieci z Michałowa są w stanie rzucić kilogramową kostką brukową, na dystansie ponad 20 metrów, to one nie potrzebują Europy, bo przy takiej potędze fizycznej mogą funkcjonować tam, gdzie funkcjonują - ocenił rozmówca PR24. 

W ocenie Witkó nie jest tajemnicą, że Rosja za pomocą białoruskiego reżimu prowadzi przeciwko nam operację.  - To jest nowy sposób prowadzenia działań zbrojnych - dodał. 

Posłuchaj
13:04 PR24_mp3 2021_11_16-14-46-32.mp3 Tȟašúŋke Witkó o napiętej sytuacji na granicy z Białorusią ("Temat dnia/Gość PR24") 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", wielu artystów weźmie udział w koncercie "Chopin też był uchodźcą" w Nowym Świecie Muzyki - dochód z wydarzenia ma zostać przeznaczony na pomoc imigrantom koczującym na polsko-białoruskiej granicy. 

Gość audycji odniósł się również do tej kwestii. 

- Jestem zaskoczony i jest mi smutno, że polscy artyści będą występować dla ludzi, którzy próbują w sposób nieuprawniony wedrzeć się na teren naszego państwa - podkreślił. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Tȟašúŋke Witkó

Data emisji: 16.11.2021

Godzina: 14.46

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem