more_horiz

Jan Parys: gdyby nie opór naszych żołnierzy i funkcjonariuszy SG, granica już dawno byłaby przerwana

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 16:06
- Mamy do czynienia z wojną - hybrydową, ale wojną. Gdyby nie opór stawiany przez naszych żołnierzy i Straż Graniczną, to granica Polski byłaby już dawno przerwana, setki razy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były szef MON. 
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej doszło we wtorek do kolejnego szturmu migrantów. Atak trwał ponad dwie godziny.

1200_granica_Forum.jpg
Po ataku migranci wracają do obozowiska. SG: wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb

Nasi funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. granatami hukowymi i kamieniami, w efekcie czego trzy osoby trafiły do szpitala.

- Żołnierze, którzy biorą udział w akcji bojowej, tak samo jak policjanci, zdają sobie sprawę, że muszą być gotowi na wszystko, że ryzykują życiem. Taka jest służba żołnierza i policjanta. To, że na co dzień tak nie jest, to bardzo dobrze. Ale w takiej sytuacji, jaką mamy dzisiaj - kiedy wszyscy otwarcie mówią, że mamy wojnę hybrydową, to trzeba przypomnieć, że to jest właśnie wojna - podkreślił Jan Parys.

Posłuchaj
13:42 PR24 2021_11_16-14-32-43.mp3 Jan Parys o kryzysie migracyjnym (Temat dnia)

- Gdyby nie opór stawiany przez naszych żołnierzy i Straż Graniczną, to granica Polski byłaby już dawno przerwana, setki razy. Musimy sobie zdawać sprawę, że są możliwe ofiary. Tak samo jak są możliwe ofiary po drugiej stronie - dodał gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Parys

Data emisji: 16.11.2021

Godzina emisji: 14.33

PR24 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem