X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Francja i Niemcy nie są zainteresowane izolacją Rosji". Grzywaczewski o budowaniu relacji międzynarodowych

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 15:33
- Próba budowania bezpieczeństwa Polski w oderwaniu od państw Europy Środkowej będzie nieskuteczna. Europa Zachodnia ma nieco inne cele geopolityczne - mówił w Polskim Radiu 24 red. Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, pisarz, ekspert ds. wschodnich.
Niemcy i Francja nie są zainteresowane izolacją Rosji
Niemcy i Francja nie są zainteresowane izolacją RosjiFoto: Shutterstock. com/ Frederic Legrand - COMEO

Czy mamy do czynienia z deeskalacją konfliktu na granicy polsko-białoruskiej? Między innymi o tym mówił gość PR24, ale też o dyplomatycznej ofensywie premiera Mateusza Morawieckiego w związku z kryzysem na granicy oraz o spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej.

- Wymiernym i pozytywnym skutkiem tego, co dzieje się na naszym pograniczu, paradoksalnie jest to, że dochodzi do zbliżenia pomiędzy Polską a jej partnerami z państw bałtyckich i państw Grupy Wyszehradzkiej. Można złośliwie powiedzieć, że nie są to państwa duże, ale z pozycji międzynarodowej istotne jest to, na ile spójne są interesy państw, które mają być sojusznikami - powiedział ekspert.

granica służby wojsko żołnierz free 1200 .jpg
Gen. Gromadziński: obrona granicy jest efektywna, łączy nas wspólny cel

"Francja i Niemcy nie są zainteresowane izolacją Rosji"

Zauważył jednocześnie, że próba budowania bezpieczeństwa Polski w oderwaniu od Europy Środkowej będzie nieskuteczna dlatego, że kraje Europy Zachodniej mają inne cele geopolityczne, inaczej mają także "rozłożone interesy". Zarówno Francja, jak i Niemcy sygnalizowały, iż są zainteresowane odmrażaniem relacji z Rosją.

- Szerzej, nie są one zainteresowane izolacją Rosji. Francja ma swoje tutaj interesy, zabezpiecza swoją flankę południową, ma problemy w Sahelu. Niemcy z kolei finalizują kwestię związaną z Nord Stream 2 i mają długą tradycję bezpośrednich rozmów z Rosją ponad głowami krajów Europy Środkowej - podkreślił Tomasz Grzywaczewski.

Czytaj także:

We wtorek (23.11) w Budapeszcie odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Wyszehradzkiej (V4). Premier Mateusz Morawiecki poprosił o zwołanie Grupy Wyszehradzkiej ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, o czym poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.


Posłuchaj
15:02 PR24_mp3 2021_11_22-14-40-32.mp3 Red. T. Grzywaczewski o tym, że Niemcy i Francja nie są zainteresowane izolacją Rosji ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: red. Tomasz Grzywaczewski (dziennikarz, pisarz, ekspert ds. wschodnich) 

Data emisji: 22.11.2021

Godzina: 14:40 

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Potocki: dobrze, że uchwalono ustawę o budowie zapory na granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 19:49
- Bardzo dobrze, że uchwalono ustawę o budowie zapory na granicy. Ponadto od wtorku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące imigrantów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" był również Mariusz Gierej (mPolska24.pl).
rozwiń zwiń