more_horiz

Ofensywa dyplomatyczna rządu. Wiceszef MSZ: nasza pozycja na Zachodzie waży tyle, ile w regionie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 16:30
- W przeciwieństwie do naszych poprzedników, my nie chcemy pomijać regionu. My współpracujemy z regionem, tworzymy przede wszystkim tutaj naszą pozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.
Marcin Przydacz
Marcin PrzydaczFoto: Fot.: Marcin Dławichowski/IAR

Tematem rozmowy była seria spotkań jakie w ostatnim czasie odbył premier Mateusz Morawiecki z przedstawicielami krajów Bałtyckich, grupy wyszehradzkiej a także późniejsze z Niemcami, Francją i Wielką Brytanią.

Dyplomatyczna ofensywa. "Szybka organizacja"

Komentując wizyty premiera, na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Przydacz w pierwszej kolejności podziękował za "docenienie sprawności polskiej dyplomacji". - Szybka organizacja była wynikiem naszej aktywności ale też wcześniej utrzymanych dobrych bezpośrednich kontaktów - wskazał.

Odnosząc się do kolejności odbytych spotkań, powiedział, że "chodziło o to, aby najpierw skonsultować się, wymienić opiniami z partnerami z regionu w naturalny sposób bliższymi nam i postrzegającymi te zagrożenia podobnie".

- Pan premier chciał narysować szerszy obrazek i jednocześnie później z takim mandatem, po rozmowach już w regionie, dopiero ruszyć na zachód. Tak żeby móc posiłkować się nie tylko pozycją Polski, ale móc przedstawić, że podobnie na sprawę patrzą państwa Bałtyckie, grupa wyszehradzka, Chorwacja czy Słowenia - zaznaczył.

"Nie chcemy pomijać regionu"

Jak dodał, "jako rząd Prawa i Sprawiedliwości od zawsze uważamy, że Polska pozycja na zachodzie waży tyle ile waży w regionie". - To powinniśmy sobie wszyscy uświadomić - powiedział wiceszef MSZ.

- W przeciwieństwie do naszych poprzedników, my nie chcemy pomijać regionu. My współpracujemy z regionem, tworzymy przede wszystkim tutaj naszą pozycję - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:16 PR24_mp3 2021_12_02-15-33-36.mp3 Marcin Przydacz: szybka organizacja spotkań była wynikiem wcześniej utrzymanych dobrych bezpośrednich kontaktów (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

GośćMarcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 15.33

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem