more_horiz

Urszula Nowogórska po wyborach w PSL: mamy być samodzielnym ugrupowaniem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 15:48
- Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o tym, że PSL ma być samodzielnym ugrupowaniem, które ma mocny kręgosłup moralny i ten odpowiadający za funkcjonowanie polityczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Ambicją władz PSL jest to, żeby ugrupowanie było w pełni samodzielne
Ambicją władz PSL jest to, żeby ugrupowanie było w pełni samodzielneFoto: PAP/Paweł Supernak

W sobotę kongres PSL ponownie wybrał na prezesa partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Dziękuję za każdy oddany głos i zaufanie - powiedział Kosiniak-Kamysz po wyborze, podkreślając, że to dla niego "wyraz wielkiego zaufania koleżanek i kolegów, mojego ukochanego Polskiego Stronnictwa Ludowego". Władze partii zapowiadają także kontynuowanie obecnie prowadzonej polityki.

Mocny mandat prezesa PSL

Urszula Nowogórska powiedziała, że wyniki wyborów w Polskim Stronnictwie Ludowym doskonale pokazały, że lider ugrupowania ma bardzo mocny mandat w partii. - Władysław Kosiniak-Kamysz zdobył 90 proc. głosów więc jest to bardzo mocny mandat. Umacnia go w strukturach ugrupowania i pokazuje, że jego obecne działania budzą zaufanie - powiedziała.

Poseł odniosła się także do zaufania w kontekście poparcia partii. - W terenie mamy dużo większe poparcie niż pokazują nam badania sondażowe. Zawsze przy wyborach mamy dużo wyższe wyniki niż pokazywało to sondaże. Dla nas nie jest to żaden wyznacznik - podkreśliła.

Gość Polskiego Radia zapytana o ponowne pojawienie się we władzach Waldemara Pawlaka powiedziała, że jest to wynik demokracji w partii. - W naszym ugrupowaniu jest pełna demokracja, bo to nasi delegaci decydują o władzach PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz i Waldemar Pawlak zadeklarowali współpracę i jest to taki stare-nowe otwarcie - powiedziała.

- Władysław Kosiniak-Kamysz mówił o tym, że PSL ma być samodzielnym ugrupowaniem, które ma mocny kręgosłup moralny i ten odpowiadający za funkcjonowanie polityczne. Chcemy otwartej współpracy ze wszystkimi, którzy popierają nasze działania - dodała.

Zobacz także:

Dariusz Klimczak (PSL): nie zakładamy budowania jednej listy dla całej opozycji

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka 

Gość: Urszula Nowogórska (PSL)

Data emisji: 5.12.2021

Godz. emisji: 15.06

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem