more_horiz

"Rządzącemu obozowi nie pomaga, uderza w jego wizerunek". Żukowski o sprawie Mejzy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 13:50
- Sprawa Łukasza Mejzy o tyle może mieć duże znaczenie, o ile poskutkuje zachwianiem stabilności większości parlamentarnej obozu rządzącego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
- Rządzącemu obozowi nie pomaga, uderza w jego wizerunek - dr T. Żukowski o sprawie Ł. Mejzy
- Rządzącemu obozowi nie pomaga, uderza w jego wizerunek - dr T. Żukowski o sprawie Ł. Mejzy Foto: PR24/RB

Gość PR24 komentował doniesienia wokół wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Po opublikowaniu informacji na temat założonej przez niego firmy, która miała oferować "leczenie nieuleczalnego", polityk podczas konferencji prasowej zarzucił mediom "atak na Zjednoczoną Prawicę", który miał na celu obalenie rządu.

- Ta sprawa rządzącemu obozowi nie pomaga, uderza w jego wizerunek. Z perspektywy jednak bieżących kwestii, ma inny ciężar gatunkowy, mamy bowiem bardzo poważne problemy międzynarodowe, zewnętrzne i gospodarcze oraz społeczne. Sprawa Łukasza Mejzy o tyle może mieć duże znaczenie, o ile zaskutkuje zachwianiem stabilności większości parlamentarnej - mówił dr Tomasz Żukowski.

"Opozycja liczy na destabilizację"

Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS wyraził oczekiwanie, by Łukasz Mejza "zawiesi swój udział w pracach Ministerstwa Sportu i Turystyki". Z kolei gość PR24 zauważył, że nagłaśnianie sprawy przez opozycję, wcale nie polega na zwracaniu uwagi na standardy, jakie powinny obowiązywać na stanowiskach ministerialnych, ale na destabilizowaniu sytuacji obozu rządzącego.

Wirtualna Polska opisała działania założonej przez Łukasza Mejzę firmy, która za wysokie kwoty oferowała osobom nieuleczalnie chorym, wyjazdy na zagraniczną terapię. Swoje działania firma reklamowała sloganem "Leczymy nieuleczalne". Podczas wystąpienia, Łukasz Mejza podkreślał, że zarzuty są bezpodstawne. Sam pomagał jedynie ludziom, którzy chcieli wyjechać na leczenie za granicą, zapewnił, że nie miał dochodów z tej działalności. Łukasz Mejza jest zdania, że artykuły na ten temat powstały "na zlecenie" opozycji.

Czytaj także:

Posłuchaj
21:02 PR24_mp3 2021_12_09-13-08-13.mp3 - Rządzącemu obozowi nie pomaga, uderza w jego wizerunek - dr T. Żukowski o sprawie Ł. Mejzy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog, Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 09.12.2021

Godzina: 13:08 

Zobacz także

Zobacz także