more_horiz

Prof. Chwedoruk przewiduje dymisję Łukasza Mejzy. "To kwestia czasu"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 21:11
- Rzadko zdarzają się w polityce tak bardzo zerojedynkowe sytuacje. Każde ugrupowanie polityczne musi brać pod uwagę emocje swoich wyborców, zwłaszcza w kraju, w którym politycy nie są zbyt silnie legitymizowani - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Prof. Rafał Chwedoruk
Prof. Rafał ChwedorukFoto: PR24

Wirtualna Polska opublikowała artykuł, w którym oskarżyła wiceministra sportu Łukasz Mejzę o nakłanianie chorych do stosowania niesprawdzonych i niebezpiecznych metod leczenia. Według nieoficjalnych informacji Polsat News polityk zostanie zdymisjonowany. Swoją obecną funkcję pełni od października. 

"To kwestia czasu"

Prof. Rafał Chwedoruk zgodził się z twierdzeniem, że decyzja o dymisji Mejzy wkrótce zostanie ogłoszona. - Rzadko zdarzają się w polityce tak bardzo zerojedynkowe sytuacje - ocenił i zwrócił uwagę, że ważną rolę w tej sprawie odgrywają emocje wyborców. Jak tłumaczył rozmówca, "każde ugrupowanie polityczne musi je brać pod uwagę, zwłaszcza w kraju, w którym politycy nie są zbyt silnie legitymizowani".

Sytuacja jest delikatna - wyjaśniał gość PR24 - również ze względu na kwestię bezpieczeństwa zdrowotnego. - Partia o takiej strukturze demograficznej wyborców jak Zjednoczona Prawica w sposób szczególny musi być w tej materii zerojedynkowa - podkreślił.

Politolog przypomniał, że PiS już "przebrnął" w swojej historii przez kilka kryzysów dzięki temu, że nie wahał się podejmować radykalnych decyzji. - Inaczej ta partia nie wyrwałaby się poza krąg żelaznych wyborców, zawsze lojalnych wobec konserwatywnej prawicy, więc w tym momencie nawet kwestie stabilnej większości sejmowej nie mogły zwyciężyć - ocenił ekspert.

Posłuchaj
25:29 _PR24_AAC 2021_12_03-20-33-35.mp3 Prof. Rafał Chwedoruk o sprawie Łukasza Mejzy. ("Temat dnia/Gość PR24")

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czytaj także:
Łukasz Mejza free Sejm yt 1200.jpg
Co dalej z Łukaszem Mejzą? Żaryn i Suski skomentowali doniesienia medialne

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego

Data emisji: 3.12.2021

Godz. emisji: 20.33

jbt

Zobacz także

Zobacz także