X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert ds. nowych technologii: wschodnia Europa chciałaby brać udział w wyścigu sztucznej inteligencji

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 16:40
- Jako obszar wschodni UE nie wypracowaliśmy żadnego podmiotu takiego jak Facebook, Google. Staramy się działać prawem - tworzyć pewne normy prawne. Natomiast wschód Europy jest bardzo otwarty na dołączenie do tego wyścigu sztucznej inteligencji - mówił w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Lewicki, konsultant ds. prognostyki cywilizacyjnej.
Grzegorz Lewicki zaznaczył, że Wschód ma aspirację, by wziąć udział w wyścigu sztucznej inteligencji
Grzegorz Lewicki zaznaczył, że Wschód ma aspirację, by "wziąć udział w wyścigu sztucznej inteligencji" Foto: Cooler8/Shutterstock

Gość audycji przedstawił technologiczne trendy, które nas kształtują od kilku lat i które będą nas kształtować w kolejnych dekadach. 

- W XXI wieku mamy nadmiar informacji, ale paradoksalnie efekt jest taki, że poprzez ten nadmiar nie wiemy, jakim informacjom zaufać, nie wiemy komu wierzyć. De facto często zwykły słuchacz radia, widz telewizji często rezygnuje z uczestnictwa w tym obiegu informacyjnym (...) skutkiem czego jest niedoinformowanie - podkreślił dr Lewicki. 

Jak reaguje na to społeczeństwo? 

- Najczęściej podłączamy się pod portale społecznościowe, które prowadzą giganci technologiczni. Oni poprzez algorytmy społecznościowe selekcjonują dla nas informacje. Wtedy tworzy się zagrożenie dezinformacją, ponieważ sztuczna inteligencja i algorytmy tworzą dla nas wszystkich pewną wizję świata - zaznaczył ekspert ds. nowych technologii. 

Posłuchaj
24:32 PR24_mp3 2022_01_02-15-33-37.mp3 Dr Grzegorz Lewicki o znaczeniu nowych technologii w wyścigu informacyjnym ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu. 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Opaliński 

Gość: dr Grzegorz Lewicki (konsultant ds. prognostyki cywilizacyjnej; ekspert ds. nowych technologii, Klub Jagielloński)

Data emisji: 02.01.2022

Godzina emisji: 15.33

kmp

Czytaj także

"Pewne problemy stały się bardziej widoczne i nas doganiają". Motrenko o zmianach wywołanych przez COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 20:50
- Pandemia koronawirusa ujawniła wiele strukturalnych słabości państwa, unaoczniła problemy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jakub Motrenko, socjolog, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: staliśmy się społeczeństwem konsumpcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 14:30
- Jeśli spojrzymy na diagnozę prof. Czapińskiego i cały zestaw badań, zwłaszcza długoterminowo to trudno nie dojść do wniosku, że staliśmy się po prostu społeczeństwem konsumpcyjnym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń