X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spór o Turów i czeski ambasador. Porzucek: niewybaczalny błąd, musi zapłacić stanowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 16:09
- Wymagamy od naszych przedstawicieli w służbie dyplomatycznej, aby bronili interesów Polski, a sprawa kopalni Turów budzi emocje nie tylko w południowo-zachodniej Polsce, ale w całym kraju. Wydaje mi się, że bardzo nieodpowiedzialnie się zachował pan ambasador Mirosław Jasiński - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek, komentując wywiad ambasadora w Czechach dla "Deutsche Welle".
Marcin Porzucek
Marcin PorzucekFoto: PR24/ZZ

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w czwartek na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki zdecydował o rozpoczęciu procedury odwołania ambasadora Polski w Republice Czeskiej Mirosława Jasińskiego w związku z jego wywiadem dla "Deutsche Welle". "Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi w sprawie kopalni w Turowie. Każdy polski dyplomata ma obowiązek dbać o polskie interesy" - napisał rzecznik rządu.

- Wiemy o tym, że Turów znajduje się na pograniczu polsko-czesko-niemieckim i trzeba być wyjątkowo precyzyjnym w swoich wypowiedziach- ocenił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. - Tak doświadczony dyplomata, jak pan Jasiński powinien wiedzieć, że dobry ambasador "dwa razy pomyśli, zanim nic nie powie", a tym bardziej nie napisze, czy udzieli wywiadu, bo zakładam, że ta rozmowa była autoryzowana - wskazał gość "Tematu dnia". 

- Tezy stawiane przez Mirosława Jasińskiego w rozmowie z niemieckim medium nazwał "niewybaczalnym błędem" i stwierdził, że "za to, niestety, pan ambasador musi zapłacić stanowiskiem". - Wymagamy od naszych przedstawicieli w służbie dyplomatycznej, aby bronili interesów Polski, a sprawa Turowa budzi emocje nie tylko w południowo-zachodniej Polsce, ale w całym kraju. Wydaje mi się, że bardzo nieodpowiedzialnie się zachował pan ambasador. To nauczka, jak rozumiem, dla wszystkich dyplomatów, by jednak trzymali się elementarnych zasad dyplomatycznych. Tutaj tego zabrakło - podkreślił poseł PiS. 

Polityk zwrócił uwagę na to, że ambasador udzielił wywiadu niemieckiemu medium. - Na pewno jest to dość opiniotwórcze medium u naszych zachodnich sąsiadów. Tutaj trzeba zachować szczególną uwagę. Wiemy doskonale, że trzeba się porozumieć z Czechami. Mam nadzieję, że uda się to zrobić niezwłocznie po tym, jak ugruntuje się nowy rząd czeski. Liczę, że to kwestia tygodni jak dojdziemy do porozumienia. Jesteśmy naprawdę blisko - zaznaczył Marcin Porzucek.

Posłuchaj
21:16 Porzucek-PR24_AAC 2022_01_07-15-07-43.mp3 Marcin Porzucek: tezy ambasadora w Czechach o kopalni Turów to niewybaczalny błąd ("Temat dnia/ Gość PR24")

W nagraniu więcej komentarza naszego gościa do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 

Czytaj także: 

Wiceminister aktywów państwowych: rząd PO-PSL był jednym ze sponsorów Nord Stream 2 - zobacz zapis video rozmowy

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Gość: Marcin Porzucek (poseł PiS)

Data emisji: 7.01.2021

Godzina emisji: 15.09


mbl

Czytaj także

Szef Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" KWB Turów: Czechy i Niemcy chcą mieć tanią siłę roboczą

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 16:00
- Problemem jest tutaj polityka, chęć zamordowania polskiego przemysłu, polskich pracowników i pozyskania taniej siły roboczej dla Czech i Niemiec - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Ilnicki, szef Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" KWB Turów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problem jest trudny do rozwiązania, bo generuje go nie kopalnia, ale piaskownia". Rudyszyn o negocjacjach ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 14:02
- To będzie bardzo trudne do zapisania jak wyegzekwować ewentualne działania, jeśli okaże się, tak jak przypuszcza strona polska, że to nie kopalnia, ale piaskownia ma wpływ na to, że po czeskiej stronie brakuje wody - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn (Biznesalert.pl, Instytut Jagielloński).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z tygodników opisał spotkanie ws. Turowa. Sasin zaprzecza: fake news

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 22:40
Podczas spotkania ws. Turowa Jacek Sasin zgodził się na zapłatę przez Polskę kar zasądzonych przez TSUE - poinformował "Wprost". Informacje zdementował jednak sam minister aktywów państwowych. "Fake news. Nie było opisywanego spotkania z moim udziałem, gdzie omawiana byłaby sprawa Turowa" - napisał na Twitterze.
rozwiń zwiń