more_horiz

"Czarnek jest absolutnie nieobiektywny". Senyszyn krytykuje nowelizację prawa oświatowego

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 15:38
- Uważamy, że tego rodzaju ręczne sterowanie przez ministra Czarnka, właśnie poprzez kuratorów, jest absolutnie niewłaściwe - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Senyszyn (PPS).
Joanna Senyszyn
Joanna SenyszynFoto: PR24

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy Prawo oświatowe, zakładającą m.in. wzmocnienie roli kuratorów oświaty oraz zmianę zasad funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach i placówkach oświatowych. Nowelizacja trafi teraz do Senatu.

Zgodnie z nowelizacją dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek, nie później niż na dwa miesiące przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje, uzyskać szczegółową informację o planie działania na terenie szkoły, konspekt zajęć i materiały wykorzystywane na oferowanych zajęciach, a także pozytywną opinię kuratora oświaty dla działań takiej organizacji w szkole lub w placówce.

"To absolutnie niewłaściwe"

Na antenie Polskiego Radia 24 nowelizację i sprzeciw lewicy wobec niej oceniła Joanna Senyszyn. Jak wskazała, "przede wszystkim uważamy, że dyrektorzy szkół powinni mieć większe pole do działania". - Nie może być tak, że będą bali się, że kurator jednoosobowo może ich w każdej chwili odwołać - zaznaczyła.

- Uważamy, że tego rodzaju ręczne sterowanie przez ministra Czarnka, właśnie poprzez kuratorów, jest absolutnie niewłaściwe - podkreśliła i dodała, że "minister Czarnek ma poglądy chyba nie XIX-wieczne, tylko średniowieczne na wiele spraw i jest absolutnie nieobiektywny".

Odnosząc się do intencji ministra edukacji i nauki, wskazała, że usiłuje on sprawiać "fałszywe wrażenie, że robi to z myślą o dobru uczniów, o większym wpływie rodziców". - W rzeczywistości ma być po prostu indoktrynacja, niedopuszczanie do szkoły różnych zajęć spoza planu i niedopuszczanie organizacji, które do tej pory bardzo dużo dobrego zrobiły - powiedziała.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:17 PR24_mp3 2022_01_14-15-07-00.mp3 Joanna Senyszyn: minister Czarnek ma średniowieczne poglądy (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość audycji: Joanna Senyszyn (PPS)

Data emisji: 14.01.2022

Godzina emisji: 15.09


ZOBACZ TAKŻE: Przemysław Czarnek: państwo ma obowiązek chronić dziecko przed demoralizacją


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem