more_horiz

"Mamy do czynienia z frustracją". Dr Anusz o sporach między partiami opozycyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 14:07
- Tak jak jeszcze niedawno Gazeta Wyborcza popierała Donalda Tuska, to teraz mamy do czynienia z frustracją i powrotem na ziemię. Sondaże PO poprawiły się wraz z powrotem lidera, ale jest to wszystko na poziomie dwudziestu kilku procent - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog i historyk.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

W jednym z wywiadów lider Platformy Obywatelskiej mówił w TVN24 m.in. o relacjach i współpracy partii opozycyjnych. Ocenił, że "jest problem oczywiście z partią pana Czarzastego". Jego zdaniem Lewica sama stawia dzisiaj nad sobą "wielki znak zapytania". Z kolei poseł Lewicy Maciej Gdula proponuje porozumienie w opozycji: Lewica, PSL i ruch Hołowni bez PO. Donalda Tuska nazwał zaś największym problemem opozycji.

Powrót Donalda Tuska

Dr Andrzej Anusz powiedział, że w ostatnim czasie widać coraz większe zainteresowanie osobą byłego premiera, ale w kontekście słabych wyników sondażowych Platformy Obywatelskiej. - Coraz więcej jest analiz i komentarzy związanych z Donaldem Tuskiem. W momencie kiedy wracał do polskiej polityki to niektórzy uważali, że zmieni to polską politykę i miało to oznaczać, że cała pozycja zbierze się wokół niego. Spodziewany był także wzrost w sondażach - powiedział.

- Rzeczywistość okazała się inna. Tak jak jeszcze niedawno Gazeta Wyborcza popierała Donalda Tuska, to teraz mamy do czynienia z frustracją i powrotem na ziemię. Sondaże PO poprawiły się wraz z powrotem lidera, ale jest to wszystko na poziomie dwudziestu kilku procent - ocenił.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Polacy nie są przekonani do opozycji ze względu na brak merytorycznych propozycji dla przejęcia władzy. - Powrót spowodował, że PO stała się znowu największą partią opozycyjną, ale nie oznacza to, że PO czuje jak pozyskać wyborców i wygrać wyborów. Widać, że wyborcy mają jasne przekonanie i nie wierzą w moc sprawczą opozycji - podkreślił.

Czytaj więcej:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:04 PR24 2022_01_17-13-35-17.mp3 Dr Andrzej Anusz o sytuacji na polskiej scenie politycznej ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Dr Andrzej Anusz (politolog, historyk)
Data emisji: 17.01.2022
Godzina emisji: 13.35

dz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem