more_horiz

Barbarzyńska napaść Rosji na Ukrainę. Dr Zaborowski: Putin nie cofnie się przed niczym

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 12:36
- Pomoc militarna dla Ukrainy jest pomocą nieustanną i cały czas zmienia swój charakter, ponieważ na początku wszystkim wydawało się, że Ukraina szybko upadnie, i w związku z tym dostarczano broń do walki partyzanckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Marcin Zaborowski, były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Dr Marcin Zaborowski: Władimir Putin jest zdolny do zarządzania bronią wojenną. Jest to człowiek, który przed niczym się nie powstrzyma
Dr Marcin Zaborowski: Władimir Putin jest zdolny do zarządzania bronią wojenną. Jest to człowiek, który przed niczym się nie powstrzymaFoto: PAP/Mykola Kalyeniak

Wojna na Ukrainie trawa, a do nas docierają kolejne niepokojące informacje, które mówią o tym, że co najmniej 30 osób zginęło, a około stu zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na stację kolejową w Kramatorsku na wschodzie Ukrainy. W momencie uderzenia na stacji przebywały cywilne osoby próbujące się ewakuować do bezpieczniejszych regionów kraju. 

Brak złudzeń 

W związku z tą barbarzyńską napaścią nakładane są sankcje, które mają osłabić Rosję. - Sankcje wobec Rosji są coraz mocniejsze i silniejsze. Mają one ewidentny wpływ na rosyjską gospodarkę. Nastroje w Rosji na razie zostają patriotyczne, ale sądzę, że po pewnym czasie logika gospodarcza zacznie do Rosjan docierać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Marcin Zaborowski. 

Dodał, że pomoc militarna dla Ukrainy jest pomocą nieustanną i cały czas zmienia swój charakter, ponieważ na początku wszystkim wydawało się, że Kijów szybko upadnie, i w związku z tym dostarczano broń do walki partyzanckiej. - Jednak po pewnym czasie okazało się, że Ukraina silnie oraz zdecydowanie się broni i mamy regularną wojną dwóch państw, a nie żadną wojnę partyzancką - stwierdził były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Podkreślił także, że "Ukraina broni się dzięki stałemu dopływowi sprzętu z Zachodu". Dodał, że już nikt w Europie nie ma złudzeń, iż Władimir Putin jest zdolny do użycia nawet najgroźniejszej broni. - Jest to człowiek, który przed niczym się nie powstrzyma - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
26:06 PR24_AAC 2022_04_08-11-34-19.mp3 Dr Marcin Zaborowski: Władimir Putin to człowiek, który przed niczym się nie powstrzyma (Temat dnia/Polskie Radio 24)

Czytaj także:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: dr Marcin Zaborowski (były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Uczelnia Łazarskiego)

Data emisji: 08.04.2022

Godzina: 11.33

nj

Zobacz także

Zobacz także