more_horiz

"Ma ogłosić »sądny dzień dla Zachodu«". Dr Ross o przemówieniu Putina z okazji Dnia Zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2022 13:38
- Świat widział, co się wydarzyło w Mariupolu i tę bohaterską obronę w Azowstalu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Wiktor Ross, dyplomata i rosjoznawca. - Rosja chciała z tego uczynić święto tryumfu, a w rzeczywistości mamy do czynienia z wielką porażką rosyjskiej armii i państwa - dodał.

Obserwatorzy i eksperci spekulują nt. działań zaplanowanych przez Kreml na 9 maja, obchodzony w Federacji Rosyjskiej jako Dzień Zwycięstwa. Wcześniejsze tezy mówiące np. o paradzie w zdobytym Mariupolu wydają się coraz mniej prawdopodobne ze względu na trwające wciąż walki o Azowstal.

- Rosjanie chcieliby z tego uczynić święto tryumfu, a w rzeczywistości mamy do czynienia z wielką porażką rosyjskiej armii i państwa - ocenił dr Wiktor Ross. Przypomniał, że wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zapowiadał, że Kreml nie ma zamiaru świętować konkretnego zwycięstwa.

- Świat widział, co się wydarzyło w Mariupolu i tę bohaterską obronę w Azowstalu - podkreślił dyplomata. Ocenił, że jeżeli propagandowy pochód przez Mariupol zostanie pokazany w rosyjskiej telewizji, to sami Rosjanie dojdą do wniosku, że sami Ukraińcy nie byliby w stanie tak zrujnować tego miasta.

Gość audycji podkreślił, że Putin jest zdesperowany i podczas 9 maja ma ogłosić "sądny dzień dla Zachodu". Dodał, że mówi się, że może chodzić o kolejne groźby użycia broni nuklearnej w Europie.

Czytaj także:

W audycji mowa była także o tym, co faktycznie może ogłosić prezydent Federacji Rosyjskiej podczas parady w Moskwie z okazji tzw. Dnia Zwycięstwa, jak również skutkach ogłoszenia powszechnej mobilizacji wśród młodych ludzi w Rosji.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
20:16 PR24_mp3_20220507131029_Wiktor_Ross.mp3 Dr Wiktor Ross o planowanym przez Władomira Putina przemówieniu z okazji parady na 9 maja (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: dr Wiktor Ross

Data emisji: 07.05.2022

Godzina emisji: 13.10

st


***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:


Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem