more_horiz

Biden mówi o dylemacie USA ws. wojny na Ukrainie. Bender: padły dwa słowa za dużo

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 17:08
Joe Biden podczas swojej konferencji prasowej przed kilkoma dniami stwierdził, że Władimir Putin nie może "znaleźć sposobu na wycofanie się z wojny", a USA "zastanawiają się, co z tym zrobić". Iwo Bender w Polskim Radiu 24 stwierdził, że prezydent USA "znów powiedział jedno lub dwa słowa za dużo".
Iwo Bender
Iwo BenderFoto: PR24/AK

Joe Biden stwierdził niedawno, iż Władimir Putin "wierzył, że będzie w stanie rozbić NATO, rozbić UE". W tej samej wypowiedzi prezydent USA dodał, że rosyjski przywódca "jest osobą bardzo wyrachowaną", a także wyraził obawę, że "Putin nie jest w stanie znaleźć sposobu na wycofanie się z wojny na Ukrainie". - Próbuję ustalić, co możemy z tym zrobić - dodał. W Polskim Radiu 24 mówił o tym red. Iwo Bender.

"Joe Biden znów powiedział dwa słowa za dużo"

Gość PR24 stwierdził, że gdy Joe Biden "próbuje powiedzieć coś poza teleprompterem", to zawsze dochodzi do sytuacji, w których mówi o jedno lub dwa słowa za dużo. Jako przykład podobnej sytuacji Iwo Bender podał wypowiedź prezydenta sprzed wojny na Ukrainie, kiedy to stwierdził on, że NATO i USA będą reagować w różny sposób, zależnie od tego, czy dojdzie do małej, czy do dużej inwazji.

- Teraz mamy chyba z podobną sytuacją do czynienia. To znaczy, Biden powiedział o dylemacie, jaki w tej chwili mają Amerykanie. Zazwyczaj w ogóle w historii ostatnich mniej więcej 50 lat - historii USA - mamy do czynienia z sytuacjami, w których trudno jest powiedzieć, jaki jest cel wojny, która już trwa. Podobna sytuacja była w Wietnamie, podobna sytuacja była w Iraku, podobna sytuacja była w Afganistanie. Mogę podejrzewać, że podczas briefingu padły te przykłady i niestety o te dwa słowa powiedziano za dużo - wyjaśnił.

- Natomiast jakie są rzeczywiste plany Ameryki, to możemy się jedynie zastanawiać, bo na szczęście tego typu rzeczy do publicznej wiadomości jednak nie trafiają, bo nie powinny - dodał Iwo Bender.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:56 PR24_mp3 2022_05_13-15-32-39_Bender.mp3 Iwo Bender o działaniach USA ws. wojny na Ukrainie ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Iwo Bender (EWTN Polska)
Data emisji: 13.05.2022
Godzina emisji: 15.33

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem