more_horiz

Koordynator Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK: 50 gości specjalnych urządzi ok. 200 pokazów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 12:55
- Warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnych, ale tych pokazów jest zdecydowanie więcej, to jest ok. 200 pokazów. Proszę pamiętać, że piknik naukowy to wydarzenie nie tylko dla dzieci - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Koordynator Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK Iwona Kamińska.
Trwa 25. edycja Pikniku Naukowego. Koordynator imprezy zaprasza do udziału
Trwa 25. edycja Pikniku Naukowego. Koordynator imprezy zaprasza do udziałuFoto: TT/@polskieradiopl
Tegoroczny Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to już 25. odsłona naukowej imprezy, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak fascynująca i piękna potrafi być woda. 

Stanowiska i namioty piknikowe - zlokalizowane w siedzibie i wokół Centrum Nauki Kopernik oraz nad Wisłą, w Pawilonie 512, w centrum konferencyjnym i sali audytoryjnej - będą otwarte do godziny 20.00. Wstęp na Piknik jest darmowy.

50 gości specjalnych, ponad 200 pokazów

Koordynator Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK zaznaczyła, że "woda to nie tylko życie, ale również niesamowicie pojemny temat". - Swoje pokazy, warsztaty, eksperymenty i wykłady zaprezentuje 50 gości specjalnych, ale tych pokazów jest zdecydowanie więcej, to jest ok. 200 pokazów. Proszę pamiętać, że piknik naukowy to wydarzenie nie tylko dla dzieci - powiedziała Iwona Kamińska.

Woda to źródło życia. Niestrudzenie krąży w środowisku, zmieniając stan skupienia. Te same cząsteczki, które teraz tworzą ocean, parę miesięcy później mogą znaleźć się w pokrywie śnieżnej gór. Woda jest w powietrzu, w glebie, w naszym organizmie. Brak dostępu do czystej wody to niebezpieczeństwo dla całej cywilizacji. Zbyt duża jej ilość wywołuje z kolei spustoszenie i budzi grozę.

Zagadnienia związane z wodą są przedmiotem niezliczonych badań naukowych. Dotyczą wielu obszarów naszej wiedzy - od filozofii, badań społecznych, historii, poprzez geofizykę, hydrologię, fizykę, modelowanie matematyczne, geografię, botanikę, nauki rolnicze, inżynieryjne, do medycyny, a nawet astrofizyki. Ta ogromna różnorodność pokazuje, jak ważną rolę odgrywa woda i jak wielki jest potencjał związany z jej badaniem.

Posłuchaj
10:30 pikniiik.mp3 Iwona Kamińska o Pikniku Naukowym w Warszawie (Temat dnia/Gość PR24) 

>>Prezes Polskiego Radia zaprasza słuchaczy na 25. Piknik Naukowy<<

Czytaj więcej:

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Goście: Iwona Kamińska (koordynator Pikniku Naukowego CNK), Kuba Marcinowicz (prowadzący, dziennikarz Polskiego Radia Kierowców i Radiowej Czwórki)

Data emisji: 21.05.2022

Godzina emisji: 11.47

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem