more_horiz

Zmiany w strukturach PiS. Dr Karnkowski: chodzi o zmobilizowanie działaczy do pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 19:35
Komitet Polityczny PiS zaakceptował projekt zmian w strukturach regionalnych PiS. Dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej", stwierdził w Polskim Radiu 24, że chodzi o "zagonienie do pracy" działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił, PiS z partii z entuzjazmem sięgającej po władzę w 2015 roku stało się partią władzy, a sondaże, choć nadal nienajgorsze, wskazują raczej na przejęcie przez PiS roli "największej partii opozycyjnej".
W piątek zapadła decyzja o zmianie w strukturach regionalnych Prawa i Sprawiedliwości
W piątek zapadła decyzja o zmianie w strukturach regionalnych Prawa i SprawiedliwościFoto: PAP/Mateusz Marek

W piątek zebrał się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to nowy podział struktury i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski po zakończeniu posiedzenia powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa. - Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, którzy swoje urzędowanie rozpoczną z dniem 1 lipca - poinformował. Wyjaśnił, że będą to 94 okręgi dostosowane swoim zakresem terytorialnym do okręgów senackich.

Zmiany w strukturach PiS. "Zagonić działaczy do pracy"

W Polskim Radiu 24 zmiany komentował dr Krzysztof Karnkowski. Publicysta stwierdził, że ich głównym celem jest "zagonienie" działaczy Prawa i Sprawiedliwości do pracy, a szczególnie do kontaktu bezpośredniego z Polakami. Jak wyjaśnił, po latach rządów PiS nie jest już tą samą partią, którą było w 2015 roku, kiedy dopiero szło do władzy "z wielkim entuzjazmem, z mocą i też z dużymi oczekiwaniami Polaków".

- Teraz to partia, która rządzi już kolejny rok. Mamy na "rynku" wyborczym całkiem spore grono wyborców, które już po prostu nie pamięta innych czasów, nie pamięta rządów PO, nawet nie pamięta tych powodów, które dały władzę PiS-owi i też niespecjalnie chce słuchać o tym, że "Platforma coś tam kiedyś robiła", bo to jest dla nich zupełna abstrakcja - mówił dr Krzysztof Karnkowski.

PiS w opozycji? "Zbyt wiele jest do stracenia"

- PiS w tej chwili w sumie jest w dobrej sytuacji sondażowej, ale ta sytuacja sondażowa - wydaje się - skazuje PiS na los największej partii opozycyjnej w przyszłym parlamencie. A wiadomo, że nie jest to wariant, który polityków PiS-u by satysfakcjonował. Zwłaszcza, że jednak sporo udało się osiągnąć i też w związku z tym bardzo dużo nie tylko sam PiS, ale Polska miałaby - z punktu widzenia tej pisowskiej polityki - do stracenia - wyjaśnił publicysta, dodając, że nasza rola - zwłaszcza w polityce międzynarodowej - wzrasta, a wątpliwe jest, by dzisiejsza opozycja kontynuowała te kierunki, które prowadzi PiS.

- Dlatego dla PiS utrzymanie władzy na kolejne cztery lata jest bardzo ważne - podkreślił.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:11 PR24_mp3 2022_05_22-18-05-49_Karnkowski.mp3 Dr Krzysztof Karnkowski o zmianach strukturalnych w PiS ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: dr Krzysztof Karnkowski (publicysta "Gazety Polskiej")
Data emisji: 22.05.2022
Godzina emisji: 18.06

PAP/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem