more_horiz

Maciej Małecki: rządy PiS przygotowały Polskę na zagrożenia, z którymi dziś się mierzymy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 16:39
- Dziś widzimy, jak kilka lat rządów Prawa i Sprawiedliwości przygotowało Polskę na zagrożenia, z którymi się mierzymy. Postawiono na mocny rozwój gospodarki, wzmocnienie struktur państwa oraz rozbudowę armii - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.
Maciej Małecki: rządy PiS przygotowały Polskę na zagrożenia, z którymi dziś się mierzymy
Maciej Małecki: rządy PiS przygotowały Polskę na zagrożenia, z którymi dziś się mierzymyFoto: PR24/DB

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki był pytany na antenie Polskiego Radia 24 o aktualny stan polskiej gospodarki. Jak wskazał, wojna, która toczy się za naszą wschodnią granicą, pomoc, której Polacy udzielają Ukraińcom, a także dwa lata pandemii koronawirusa "w sposób oczywisty odbijają się na naszej gospodarce".

- Jednocześnie warto także zwrócić uwagę na to, jak polski rynek oraz państwo okazały się odporne na największe kryzysy po II wojnie światowej - podkreślił, odnosząc się m.in. do programów pomocowych dla przedsiębiorców i rodzin, które były wprowadzane przez rząd w ostatnich latach.

- Dziś widzimy, jak kilka lat rządów Prawa i Sprawiedliwości przygotowało Polskę na zagrożenia, z którymi się mierzymy. Postawiono na mocny rozwój gospodarki, wzmocnienie struktur państwa oraz rozbudowę armii - wymieniał gość audycji.

Wojna na Ukrainie

Maciej Małecki odniósł się także do rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jak wskazał, "Polska stoi na stanowisku, że twarde, ostre i bezwzględne sankcje na Rosję oraz na Władimira Putina szybko zatrzymają wojnę i będą tańsze dla wszystkich gospodarek Europy".

Dodał jednak, że "niestety Europa wciąż robi za mało w tej kwestii". - Państwa wciąż nie robią wystarczająco dużo, aby uderzeniem gospodarczym zatrzymać Władimira Putina i za to koszty ponoszą wszyscy mieszkańcy krajów wspólnoty europejskiej - wskazał.

- To Polska ustami naszych dyplomatów, premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Duda domaga się ostrych sankcji i to dzięki polskiej presji takie sankcje są wprowadzane - podkreślił gość audycji.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:47 PR24_mp3 2022_05_25-15-33-51.mp3 Maciej Małecki: rządy PiS przygotowały Polskę na zagrożenia, z którymi dziś się mierzymy ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Maciej Małecki (wiceminister aktywów państwowych)

Data emisji: 25.05.2022

Godzina emisji: 15.33

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem