more_horiz

Prof. Michał Kleiber: rząd ma pomysł na zagospodarowanie środków z KPO

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 13:51
- Wydawanie dużych środków, to jest zawsze wyzwanie, a w tej sytuacji, w jakiej my jesteśmy, to jest wyzwanie kolosalne. (...) Myślę, że rząd ma pomysł, jak zagospodarować środki z KPO - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber.

Sejm uchwalił prezydencką ustawę o Sądzie Najwyższym. Chodzi o projekt, który ma doprowadzić do likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i zastąpienia jej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej. To jeden z elementów porozumienia rządu z Komisją Europejską oraz warunek do odblokowania dla Polski środków z Krajowego Plany Odbudowy. W Polskim Radiu 24 o akceptacji KPO i jego wykorzystaniu w Polsce mówił prof. Michał Kleiber.

"Środki z KPO wpłyną do Polski"

Gość PR24 stwierdził, że "generalnie jest życiowym optymistą", jednak tym razem, jeśli chodzi o uruchomienie środków z KPO, prof. Michał Kleiber podkreślił, że "nie tylko optymizm za tym przemawia". - Są już rzeczywiście takie fakty, które świadczą o tym, że (środki z KPO) jednak do nas wpłyną - mówił.

- Wydawanie dużych środków, to jest zawsze wyzwanie, a w tej sytuacji, w jakiej my jesteśmy, to jest wyzwanie kolosalne. Ja się boję dawać jakieś konkretne sugestie, to jest bardzo skomplikowana sprawa, ale ja myślę, że rząd ma pomysł, jak zagospodarować te środki. Dowiemy się o tym zaraz po tym, jak one zostaną do nas przekazane w tej pierwszej transzy - podkreślił prof. Michał Kleiber.

Gość audycji podkreślił, że wydatkowanie tych środków jest niezwykle ważne zarówno w zakresie zwyczajnej poprawy sytuacji życiowej i gospodarczej Polaków i całego państwa, ale też - zaznaczył - ważne z punktu widzenia wizerunkowego.

- Musimy być świadomi tego, że politycy europejscy nie są przesadnie przychylni dla nas, w związku z tym można się spodziewać, że mogą w stosunku do nas formułować jakieś zarzuty. Krótko mówiąc to trzeba zrobić mądrze, ale ja jestem przekonany, że z tym problemem sobie damy radę, żeby tylko te środki zaczęły wpływać - ocenił prof. Kleiber.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
10:57 PR24_mp3 2022_05_27-07-48-54_Kleiber.mp3 Prof. Michał Kleiber o Krajowym Planie Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: prof. Michał Kleiber (redaktor naczelny "Wszystko co najważniejsze")
Data emisji: 27.05.2022
Godzina emisji: 07.48

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem