more_horiz

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Milczanowska: dyskusje o rozpadzie to bzdura, klub ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 15:18
- Czwartkowe głosowanie w Sejmie zamknęło wszelkiego rodzaju dyskusje, jakie toczyły się przez kilka ostatnich tygodni, na temat tego, że Zjednoczonej Prawicy grozi rozpad. To było absolutną bzdurą i absurdem. Zjednoczona Prawica ma się dobrze - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 Anna Milczanowska (PiS).
Anna Milczanowska: Zjednoczonej Prawicy nie grozi rozpad, klub ma się dobrze
Anna Milczanowska: Zjednoczonej Prawicy nie grozi rozpad, klub ma się dobrzeFoto: PR24/AK

W czwartek w Sejmie miało miejsce głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Za przyjęciem wniosku głosowało 224 posłów, przeciwko 231. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka stosunkiem głosów 16:14 zarekomendowała odrzucenie wniosku.

Jak skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska, "czwartkowe głosowanie zamknęło wszelkiego rodzaju dyskusje, jakie toczyły się przez kilka ostatnich tygodni, na temat tego, że Zjednoczonej Prawicy grozi rozpad". - To było absolutną bzdurą i absurdem. Zjednoczona Prawica ma się dobrze, a treść wniosku złożonego przez parlamentarzystów opozycyjnych okazała się nieprawdziwa - podkreśliła.

Gość audycji skomentowała ponadto, że "to, co ją bardzo poraziło podczas wysłuchiwania wniosku opozycji, to porównanie naszego kraju do Federacji Rosyjskiej oraz Białorusi". - Pod tym podpisali się parlamentarzyści, a to jest wstyd i hańba. To nie powinno w ogóle nastąpić - zaznaczyła poseł.

Krajowy Plan Odbudowy

Poseł odniosła się także do kwestii Krajowego Planu Odbudowy. - Jeżeli chodzi o KPO, to trzeba przypominać fakty z historii, kiedy opozycja w zdecydowanej większości głosowała przeciwko przyjęciu tego planu. Więc to jest brak jakiejkolwiek konsekwencji - wskazała.

- A wczoraj (czwartek - red.), gdy głosowaliśmy nad likwidacją Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, czyli kwestią, która była największą zadrą pomiędzy Polską a Komisją Europejską, to opozycja oczywiście zagłosowała przeciwko likwidacji Izby - przypomniała.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:26 PR24_mp3 2022_05_27-14-32-53.mp3 Anna Milczanowska: Zjednoczonej Prawicy nie grozi rozpad, klub ma się dobrze ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Milczanowska (PiS)

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 14:33

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem