more_horiz

Kongres 590. Prezes "Łucznika": od pokoleń stawiamy na jakość

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 14:50
- Zdajemy sobie sprawę, że nasz sprzęt ma całkiem niezłą jakość. Dzisiaj nasze zakłady produkcji to nie tylko nacisk na ilość, ale przede wszystkim na jakość. W Radomiu jest kilka pokoleń kompetencji tej obróbki stali. To jest takie miejsce, gdzie pracował dziadek, ojciec, a teraz wnuk - mówił dla Polskiego Radia 24 dr Wojciech Arndt (prezes fabryki broni "Łucznik"). 
- W tej chwili zatrudniamy ponad 500 osób - mówił prezes Łucznika.
- W tej chwili zatrudniamy ponad 500 osób - mówił prezes "Łucznika". Foto: Materiał promocyjny

Kongres 590 to cykliczne wydarzenie gospodarcze, w którym biorą udział przedstawiciele polskiego rządu, samorządu, biznesu, nauki, a także zagraniczni goście.

Fabryka Broni "Łucznik" - Radom sp. z o.o. została powołana aktem notarialnym w dniu 14 lipca 2000 roku, w siedemdziesiąt pięć lat od daty powstania przedwojennej Fabryki Broni w Radomiu.

Spółka jest przodującym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

M.in. o działalności fabryki i wyzwaniach przed nią stojących mówił dr Wojciech Arndt, jej prezes, uczestnik tegorocznej edycji kongresu. - Wróciliśmy do starej nazwy Fabryka Broni "Łucznik" Radom. Przed wojną to było kilka tysięcy pracowników. Produkowane były rowery. W tej chwili zatrudniamy ponad 500 osób. Biorąc pod uwagę to, jak proces technologiczny, jak produkcja się zmieniła przez dekady, to tutaj spokojnie wystarczy te 500 osób, które produkują tyle, co dawniej kilka tysięcy.

- Jeżeli mamy kilkanaście maszyn konwencjonalnych, które produkują i obrabiają element, który może obrobić jedna maszyna cnc, to fabryka nie musi być taka wielka - wyjaśnił dr Arndt. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:24 PR24 2022_06_23-13-45-40.mp3 Dr Wojciech Arndt o działalności fabryki broni "Łucznik" ("Temat dnia/Gość PR24")
* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: dr Wojciech Arndt

Data emisji: 23.06.2022

Godzina emisji: 13.45

kmp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem