more_horiz

Wybory 2023. Dr Herudziński: o ich wyniku ponownie może zadecydować polityka socjalna

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2022 11:50
- Kluczowym zadaniem PiS będzie obrona wizerunku partii, która dba o portfele Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński (socjolog, SGGW). 

Szef PiS zamierza do końca roku odwiedzić każdy z niedawno utworzonych 94 okręgów partyjnych. To spełnienie zapowiedzi z kongresu partii, podczas której Jarosław Kaczyński powiedział: "Jesteśmy rok przed wyborami, kampania już się rozpoczyna. Ruszamy w Polskę z programem "Polska w sercu".

M.in. o przyszłych wyborach samorządowych, a także znaczeniu kwestii socjalnych mówił socjolog, dr Tomasz Herudziński, w ocenie którego prospołeczna polityka PiS i jego zrealizowane obietnice mogą przełożyć się na ponowną wygraną obozu. 

- Bogatym pakietem socjalnym, programem na poprawą jakości życia Prawo i Sprawiedliwość zapracowało sobie na wybór w 2015 roku. A fakt, że znaczną część programu, który był swego rodzaju obietnicą socjalną, zrealizowało, zaważył na jego zwycięstwie w kolejnych wyborach. Prawdopodobnie tu również ta kwestia będzie odgrywała kluczową rolę - na jakim poziomie życia Polacy będą funkcjonowali w okresie tuż przedwyborczym. - ocenił. - W związku z tym kluczowym zadaniem PiS będzie obrona wizerunku partii, która dba o portfele Polaków - dodał. 

Zapytany o propozycje PO na nadchodzące wybory socjolog, że "nic nas nie zaskoczy". - Interesem Donalda Tuska jest przedstawianie się jako ugrupowanie, które niesie nowoczesność, które jest związane ze światem zachodnim, w najgłębszym sensie - stwierdził. 

Więcej w nagraniu. 

10:41 PR24 2022_06_27-07-48-01.mp3 Dr Tomasz Herudziński o nadchodzących wyborach parlamentarnych ("Temat dnia/Gość PR24") 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: dr Tomasz Herudziński (socjolog, SGGW) 

Data emisji: 27.06.2022

Godzina emisji: 07.48

kmp

Zobacz także

Zobacz także