more_horiz

"Trzeba traktować tę wypowiedź jako nieoficjalną". Smoliński o słowach Jourovej ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 14:10
- To indywidualna ocena pani Jourovej, a jej nastawienie do polskiego rządu jest znane. Ona jest przedstawicielką partii ultraliberalnej, która przegrała wybory w Czechach - mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł z PiS. 
Kazimierz Smoliński
Kazimierz SmolińskiFoto: PR24

Wiceszefowa KE Vera Jourova powiedziała, że nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym nie wypełnia warunków określonych w Krajowym Planie Odbudowy, co może wiązać się z niewypłaceniem Polsce należnych środków. Między innymi do tych słów odniósł się gość PR24.

"Jej nastawienie jest znane"

- Trzeba traktować tę wypowiedź jako nieoficjalną, nie jest ona stanowiskiem Komisji Europejskiej, a jest wypowiedzią w czasie innej komisji. Więc nawet gdyby ta pani chciała oceniać nasze zmiany prawne, to jest to przedwczesne. Zmiany w prawie natomiast spełniają kamienie milowe, jakie postawiła przed nami Komisja - mówił Kazimierz Smoliński.

Dodał, że wypowiedzi Jourovej są indywidualnymi ocenami, pokazującymi jej nastawienie do polskiego rządu. Wiceprzewodnicząca KE jest bowiem przedstawicielką partii ultraliberalnej, która przegrała wybory w Czechach. - My musimy realizować uzgodnienia z Komisją Europejską i tego się trzymamy - mówił Kazimierz Smoliński.

Czytaj także:

Chodzi o podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o SN, która wejdzie w życie 15 lipca. Głównym założeniem zainicjowanej przez prezydenta noweli jest likwidacja Izby Dyscyplinarnej i utworzenie w jej miejsce Izby Odpowiedzialności Zawodowej.

Posłuchaj
25:01 _PR24_AAC 2022_07_01-13-33-08.mp3 "Trzeba traktować tę wypowiedź jako nieoficjalną". Smoliński o słowach Jourovej ws. SN ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Kazimierz Smoliński (poseł PiS)

Data emisji: 01.07.2022

Godzina: 13:33 

Zobacz także

Zobacz także