more_horiz

Donald Tusk nie dotrwa do wyborów jako przewodniczący PO? Prof. Kleiber: nie wykluczam takiej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 21:56
- Lider, który przegra te wybory, będzie w bardzo trudnej sytuacji w swoim ugrupowaniu. Nie wykluczam też sytuacji, że Donald Tusk nie dotrwa do wyborów jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej i wtedy może to wyglądałoby troszeczkę inaczej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny portalu "Wszystko, Co najważniejsze" prof. Michał Kleiber.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24

"Kampania będzie brutalna, a po niej nastąpi koniec Kaczyńskiego lub Tuska" - napisała Gazeta Wyborcza. Redaktor naczelny portalu "Wszystko Co najważniejsze" prof. Michał Kleiber zgodził się ową tezą i przyznał, że "to jest akurat możliwe".

- Oczywiście nie znamy wyników wyborów, a zaangażowanie obu liderów partii rządzącej i opozycji jest tak duże i tak emocjonalne, że porażka jednego z ugrupowań z całą pewnością może być dla zwierzchnika końcem kariery politycznej i tego nie można wykluczyć - podkreślił gość audycji.

"Emocje przekraczają standardy" 

Zdaniem prof. Michała Kleibera "sytuacja, którą obserwujemy na polskiej scenie politycznej, nie jest normalna". - Te emocje naprawdę przekraczają standardy, które obowiązywały nawet w Polsce [...]. Nigdy nie spotykało się takich określeń, jakie padają obecnie w przestrzeni publicznej. Wydaje mi się, że jesteśmy skazani na ten bój i na te emocje do samych wyborów - stwierdził.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał także, że "naprawdę duża część naszego społeczeństwa, która wierzyła, że oto Donald Tusk po powrocie do kraju, może odegrać wielką rolę, ponieważ wrócił jako dojrzały polityk, jest bardzo rozczarowana".

- Ktoś, kto w Polsce przez tyle lat odgrywał ważną rolę, a potem pełnił jednak niezwykle ważną funkcję w Unii Europejskiej, był traktowany jako poważny polityk mogący odegrać pozytywną rolę. Tymczasem od samego początku zachowania Donalda Tuska zaczęły budzić kontrowersję - zaznaczył redaktor naczelny portalu "Wszystko Co najważniejsze". 

Posłuchaj
24:59 michaaałł.mp3 Prof. Michał Kleiber o bieżących wydarzeniach na polskiej scenie politycznej (Temat dnia/Gość PR24) 

Czytaj więcej:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: Prof. Michał Kleiber (redaktor naczelny portalu "Wszystko Co najważniejsze")

Data emisji: 4.07.2022

Godzina emisji: 20.33

nt

Zobacz także

Zobacz także