more_horiz

Dorota Kania o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP: na pewno zobaczymy go jeszcze w innej roli

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2022 15:16
- Przed laty był politykiem, zajmował się kampaniami wyborczymi, był bardzo sprawny, jeżeli chodzi o działalność w przestrzeni publicznej. Na pewno nie jest to więc koniec polityczny czy koniec Jacka Kurskiego jako osoby publicznej - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Kania, redaktor naczelna Polska Press, prowadząca Polskiego Radia 24.
Dorota Kania: Jacek Kurski zżył sięz telewizjąale opuszcza jąw porozumieniu i po uzgodnieniach.
Dorota Kania: Jacek Kurski zżył się z telewizją ale opuszcza ją w porozumieniu i po uzgodnieniach.Foto: OleksSH / Shutterstock.com

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko to powołała Mateusza Matyszkowicza - dotychczasowego członka zarządu telewizji publicznej. Zarząd będzie jednoosobowy. Decyzję tę potwierdził Polskiemu Radiu przewodniczący Rady Krzysztof Czabański.

"Zmiana spodziewana"

Na antenie Polskiego Radia 24 do informacji o odwołaniu Jacka Kurskiego odniosła się Dorota Kania. Jak wskazała, "Jacek Kurski przekazał, że była to zmiana spodziewana, ustalona z nim i że w tej chwili czekają na niego inne zadania". - Nie powiedział i nie napisał jeszcze, jakie są to zadania, ale wszyscy będziemy to obserwować, ponieważ Jacek Kurski dość mocno wrósł w Telewizję Polską i jest jednoznacznie kojarzony z tą firmą - oceniła.

- Przed laty był politykiem, zajmował się kampaniami wyborczymi, był bardzo sprawny, jeżeli chodzi o działalność w przestrzeni publicznej - wskazała. - Na pewno nie jest to więc koniec polityczny czy koniec Jacka Kurskiego jako osoby publicznej - podkreśliła.

Jacek Kurski wejdzie do rządu?

Dodała, że "w tej chwili nie ma żadnych informacji o tym, że Jacek Kurski miałby wejść do rządu". - Z jego oświadczenia wynika, że w wyniku decyzji środowiska politycznego w porozumieniu z nim przestał być prezesem TVP. Zżył się z telewizją, ale opuszcza ją w porozumieniu i po uzgodnieniach - powiedziała.

- Właśnie dlatego myślę, że na pewno zobaczymy Jacka Kurskiego w innej roli i nie będzie to odwołanie w niebyt - zaznaczyła.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:14 Kania 5.09.mp3 Dorota Kania: Jacek Kurski jest jednoznacznie kojarzony z TVP (Polskie Radio 24) 

* *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Dorota Kania, redaktor naczelna Polska Press, prowadząca Polskiego Radia 24

Data emisji: 05.09.2022

Godzina emisji: 14.33


jb

Zobacz także

Zobacz także