more_horiz

Konferencja byłych prezydentów i opozycji. Wszołek: potraktowano ją jako platformę do porozumienia się

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 15:50
- Konferencja byłych prezydentów i liderów opozycji chyba tylko w teorii miała związek z debatą o bezpieczeństwie i przyszłości NATO. Z wypowiedzi np. Donalda Tuska czy Włodzimierza Czarzastego wynika, że to spotkanie potraktowano jako wspólną platformę do porozumienia się między formacjami opozycyjnymi - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Wszołek ("Gazeta Polska", Salon24).
Konferencja byłych prezydentów i opozycji. Grzegorz Wszołek: potraktowano ją jako platformę do porozumienia się
Konferencja byłych prezydentów i opozycji. Grzegorz Wszołek: potraktowano ją jako platformę do porozumienia sięFoto: PAP/Albert Zawada

We wtorek w Warszawie odbyła się konferencja pt. "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski", która została zorganizowana przez Fundację Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae" oraz Instytut Bronisława Komorowskiego. W wydarzeniu wzięli udział liderzy najważniejszych partii opozycyjnych, którzy zaprezentowali też swoje wystąpienia.

Jak ocenił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Grzegorz Wszołek, jego zdaniem "konferencja byłych prezydentów i liderów opozycji chyba tylko w teorii miała związek z debatą o bezpieczeństwie i przyszłości Sojuszu Północnoatlantyckiego". - Z wypowiedzi np. Donalda Tuska czy też Włodzimierza Czarzastego wynika, że to spotkanie potraktowano jako wspólną platformę do porozumienia się między formacjami opozycyjnymi - ocenił.

Dodał, że Włodzimierz Czarzasty podczas tego wydarzenia "zaproponował podpisanie deklaracji, stworzonej na wzór powyborczej umowy koalicyjnej". - Tak naprawdę przecież nie wiadomo, w jaki sposób rozłożą się mandaty i czy ta zjednoczona opozycja aby na pewno wygra w przyszłym roku wybory - zauważył.

Obecność Polski w NATO

Gość audycji dodał ponadto, że w jego ocenie konferencja byłych prezydentów i liderów opozycji "miała pokazać, że opozycja interesuje się i wyciąga jakieś wnioski dotyczące wschodniej flanki NATO". 

- Ta kwestia jest od dawna zdecydowanie zdominowana przez rząd Zjednoczonej Prawicy i była zdominowana jeszcze na długo przed wybuchem wojny na Ukrainie. Wystarczy przypomnieć prace nad ustawą o obronie ojczyzny, zakupy broni z kierunku amerykańskiego czy koreańskiego, a także ćwiczenia z innymi żołnierzami Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz to, że Polska jest hubem broni na wojenny front - podkreślił.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:37 PR24_mp3 2022_09_20-14-33-42.mp3 Grzegorz Wszołek o konferencji "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski" (Temat dnia/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Grzegorz Wszołek ("Gazeta Polska", Salon24)

Data emisji: 20.09.2022 r.

Godzina emisji: 14.33

ng/PAP

Zobacz także

Zobacz także