Komorowski zachęca do rozmów z Rosją. Prof. Krasnodębski: wypowiedź zgodna z linią polityczną rządu Tuska
- Nie jest przypadkowe, że tego rodzaju słowa współbrzmią z wystąpieniami Angeli Merkel, protektorki PO i rządu Tuska, jego promotorki w strukturach europejskich - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS, komentując wypowiedź byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego o konieczności podjęcia rozmów pokojowych pomiędzy Ukrainą a Rosją.
2022-10-08, 17:45
Były prezydent Bronisław Komorowski został zapytany w środę w RMF FM o deklarację prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że nie będzie żadnych rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. - Jeszcze parę miesięcy temu o tym samym przywódcy prezydent Zełenski mówił, że jest z nim gotów rozmawiać - przypomniał Bronisław Komorowski. - Ja opowiadałbym się za gotowością rozmawiania o warunkach pokoju, w tym także bezpieczeństwa Ukrainy, nawet z Putinem - dodał były prezydent. Słowa byłego prezydenta zostały natychmiast podchwycone przez rosyjską propagandę.
Prof. Zdzisław Krasnodębski odniósł się do tych słów: - To wypowiedź zgodna z linią polityczną rządu Tuska i swojej prezydentury, była to linia polityki dogadywania się z Rosją. To były te same argumenty, co dzisiaj, że trzeba rozmawiać z Rosją, niezależenie od tego, jaka ona jest - przypominał.
Jak zaznaczył eurodeputowany, nie jest przypadkowe, że wypowiedź byłego prezydenta jest utrzymana w podobnym tonie, co wystąpienia byłej kanclerze Niemiec, Angeli Merkel. - Angela Merkel mówi podobnie, potępiajmy Rosję, ale nie zapominajmy, żeby prowadzić z nie dialog. To nie jest przypadek, to jest konsekwentne i zakorzenione w światopoglądzie tych osób działanie. Taką politykę rząd Tuska prowadził również po katastrofie smoleńskiej, gdzie wina Rosjan jest oczywista chociażby w sensie nieprzygotowania lotniska czy naprowadzania samolotu (…). To pokazuje, w którym kierunku ta polityka by się potoczyła, gdyby politycy tego obozu znaleźli się u władzy - dodał.
Posłuchaj
Gość audycji odniósł się również do uszkodzenia mostu prowadzącego na Krym. - Mamy także sabotaż światłowodów w Niemczech, sprawę Nord Stream. Można mówić o tendencji poszerzania pola walki, może stać się nim Bałtyk - zaznaczył.
REKLAMA
21 września prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację na wojnę z Ukrainą oraz zagroził "użyciem wszelkich środków", by bronić Rosji przed rzekomym zagrożeniem z Zachodu. Według ekspertów oznacza to możliwość użycia przez Rosję broni masowego rażenia.
Więcej w zapisie audycji.
* * *
Audycja: Temat dnia / Gość PR24
REKLAMA
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski
Data emisji: 8.10.2022
Godzina emisji: 16.36
REKLAMA
PR24/ka/kor
REKLAMA