more_horiz

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: Tomasz Warszewski / Shutterstock.com

Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu, że nie ma pomysłu na walkę z kryzysem. Prezydent stolicy zapowiedział cięcia w inwestycjach i zmiany w części opłat, bo w 2020 roku dochody miasta spadną o półtora miliarda złotych.

Posłuchaj
19:20 Karnkowski 24 wrzesień 2020 10_08_04.mp3 Krzysztof Karnkowski o przyszłości Rafała Trzaskowskiego (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24) 

"Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup"

- To nie wpłynie na jego pozycję lokalną. Warszawscy sympatycy Rafała Trzaskowskiego przyjmują jego tłumaczenia - ocenił Krzysztof Karnkowski. W jego opinii, "polityka warszawskiego samorządu polega w dużym stopniu na wyrzucaniu pieniędzy w błoto".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
trzaskowski 20922086 1200.jpg
Czarnek: Trzaskowski to najgorszy prezydent stolicy w ostatnich latach

Za przykład podał zwężenie ronda na pl. Zbawiciela. - Zablokowano pas ruchu, wydzielono go dla użytku właścicieli kawiarni. Praktycznie całe koszty tego przedsięwzięcia poniosło miasto, natomiast zyski z tego są wielokrotnie niższe - powiedział gość PR24. - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.

Czytaj także:

"Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek"

- PiS nie przekona sympatyków Rafała Trzaskowskiego, natomiast jest kwestia, jak sprawę będzie eksploatować Lewica - mówił Krzysztof Karnkowski i wskazał na to, że ugrupowanie to krytykuje prezydenta Warszawy. - Coraz trudniej będzie Rafałowi Trzaskowskiemu przekonać do siebie wyborców nieprzekonanych - ocenił.

Według publicysty "praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki", a prezydent Warszawy "w szerszym obrazie traci na swojej atrakcyjności".

  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Michał Rachoń

  Goście: dr Krzysztof Karnkowski

  Data emisji: 24.09.2020

  Godzina emisji: 10.08

  PR24/ms

  Zobacz także

  Zobacz także