X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzaskowski powinien za to odpowiedzieć". Macierewicz o awarii "Czajki"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 14:45
- Widać, że Rafał Trzaskowski jest człowiekiem lekceważącym wszystko i wszystkich. Wygląda na to, że ma wsparcie, które gwarantuje mu powodzenie i polityczną osłonę. Mam nadzieję, że prawo się o niego upomni - mówił w Polskim Radiu 24 b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki
EN_scieki1200.jpg
Miliardy litrów nieczystości w Wiśle. MSWiA uruchomiło specjalną stronę z licznikiem

- Rafał Trzaskowski sam się ośmieszył - okazało się, że nieodpowiedzialnie gospodaruje jednym z najważniejszych urządzeń dla zdrowia i bezpieczeństwa narodu. Konsekwencje obejmują cały kraj. Nie ma wątpliwości, że są to rzeczy absolutnie niedopuszczalne, mające charakter - moim zdaniem - kryminalny. Prezydent Warszawy powinien za to odpowiedzieć - mówił Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

Zdaniem b. ministra obrony "Trzaskowski jest człowiekiem lekceważącym wszystko i wszystkich". - Wygląda na to, że ma takie wsparcie, które gwarantuje mu powodzenie i polityczną osłonę. Mam nadzieję, że prawo się o niego upomni. Jeżeli tak się nie stanie, to będziemy świadkami kolejnych nieszczęść w najbliższych latach - stwierdził.

Posłuchaj
12:13 [PR24] PR24 (mp3) 5 wrzesień_2020_09_05-13-45-52_for_media.mp3 Antoni Macierewicz: Rafał Trzaskowski jest człowiekiem lekceważącym wszystko i wszystkich (Północ - Południe/PR24)
ujście wisły 1200 shutterstock.jpg
Fala ścieków z Warszawy dotarła do Bałtyku. Służby monitorują stan wody w Wiśle

5 września Rafał Trzaskowski miał zdradzić szczegóły ruchu, którego robocza nazwa brzmi "Nowa Solidarność". Awaria kolektora ściekowego w oczyszczalni "Czajka" spowodowała jednak, że przełożył to na inny termin. - Nie widzę przyszłości formacji Trzaskowskiego. Solidarność jest jedna. Nie wierzę, żeby taka formacja mogła zaistnieć i skutecznie działać - podkreślił Antoni Macierewicz.

Awaria "Czajki"

Do awarii kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka doszło w minioną sobotę. Nieczystości są zrzucane do Wisły. Licznik wskazuje ponad 2 mld litrów ścieków zrzuconych wprost do rzeki.

Zobacz także: awaria "Czajki" w 2019 r. Tak ścieki wpadały do Wisły. Nagranie z drona

***

Poprzednia awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" miała miejsce rok temu (opr. Maciej Zieliński, Małgorzata Latos/PAP) Poprzednia awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" miała miejsce rok temu (opr. Maciej Zieliński, Małgorzata Latos/PAP)

***

Tytuł audycji: "Północ - Południe"
Prowadził: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (b. szef MON, wiceprezes PiS)
Data emisji: 05.09.2020
Godzina emisji: 13.45

PR24/PAP
pb

Czytaj także

Zapory i znaki zakazu wjazdu. Rusza budowa mostu pontonowego na Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 11:56
W okolicach miejsca, w którym do Wisły zrzucane są nieczystości, służby miejskie zagrodziły w piątek drogi prowadzące do rzeki. Wprowadzono objazdy na ścieżkach rowerowych. Na kolektorze ściekowym w godzinach porannych było kilku pracowników miejskich wodociągów. Miejsce przyszłej budowy mostu pontonowego oglądało dwóch żołnierzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z recydywą". Jan Maria Jackowski o awarii w "Czajce"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 13:11
- Mamy do czynienia z sytuacją, która wskazuje na to, że były zaniedbania i ktoś nie dopełnił swoich obowiązków - mówił w Programie 1 Polskiego Radia senator PiS Jan Maria Jackowski. Jego zdaniem kwestia awarii w oczyszczalni "Czajka" wymaga wyjaśnienia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeżeli organy samorządu sobie nie radzą, warto, by podały się do dymisji". Poseł PiS o sytuacji w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 17:24
- Rafał Trzaskowski powinien wziąć się do roboty. Warszawa jest warta tego, by włodarz takiego miasta wypruwał sobie żyły i solidnie pracował dla jego mieszkańców. Unikanie i przerzucanie odpowiedzialności do niczego dobrego nie prowadzi - powiedział Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń