more_horiz

Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ks. Longchamps de Bérier: wiara jest darem

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 15:10
- Pamiętajmy, że przede wszystkim ta uroczystość zwraca uwagę na samego Jezusa, a więc na objawienie - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier na temat święta Objawienia Pańskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: mariusz.ks/shutterstock

Zdaniem gościa audycji "to święto jest bardzo ważne i inspirujące, dlatego m.in. nawet w szopkach tych trzech króli umieszczamy i dlatego może częściej mówimy o uroczystości Trzech Króli niż o uroczystości Objawienia Pańskiego".

szopka_wielbłądy_1200.jpg
Święto Trzech Króli. Bp Bałabuch: zbawienie powinno dotrzeć do wszystkich ludów i narodów


- Mieliśmy Boże Narodzenie i moment, w którym pastuszkowie przybiegają do Jezusa, tak teraz mamy moment nieco oddalony w czasie, kiedy przychodzą mędrcy - zauważył ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier. Podkreślił przy tym, że "znacznie ważniejsze jest spojrzenie w górę i dostrzeżenie tego, że to Pan Bóg nam się objawia".


Posłuchaj
24:24 _PR24_AAC 2021_01_06-14-33-15.mp3 Ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier o święcie Objawienia Pańskiego (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że "wiara jest darem, wiara jest łaską, wiara jest tym nadprzyrodzonym, co otrzymujemy od Pana Boga".

Czytaj także:

Zwrócił również uwagę na misyjny charakter święta. - Ci trzej królowie reprezentują tych, którzy nie pochodzą z narodu pierwszego wybrania, czyli z narodu żydowskiego. Przychodzą jednak na końcu, ale docierają do żłóbka - powiedział

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Goście: ks. prof. dr hab. Franciszek Longchamps de Bérier (Uuniwersytet Jagielloński)
Data emisji: 06.01.2021
Godzina emisji: 14.33

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także