more_horiz

Wyrok ws. uchwały śmieciowej w Warszawie. Radny PiS: nie wiadomo, czy prezydent otrzyma absolutorium budżetowe

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:20
- Radni nie mogą zagłosować za przyznaniem absolutorium, jeśli budżet się "nie spina". (...) Może to oznaczać, że włodarz miasta straci stanowisko - powiedział w Polskim Radiu 24 Filip Frąckowiak, radny Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Filip Frąckowiak
Filip FrąckowiakFoto: PR24/AK

Warszawscy radni klubu Prawa i Sprawiedliwości domagają się zwołania sesji nadzwyczajnej w sprawie opłat za wywóz śmieci. Wojewódzki Sąd Administracyjny częściowo unieważnił obowiązującą uchwałę śmieciową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock śmieci warszawa 1200.jpg
Warszawscy radni PiS twierdzą, że miasto nielegalnie pobierało opłaty za śmieci. Chcą nadzwyczajnej sesji

Radny PiS: utrata stanowiska przez Rafała Trzaskowskiego służyłaby Warszawie

Według Filipa Frąckowiaka, jeśli stołeczny ratusz odwoła się od wyroku, a ten zostanie podtrzymany, to "nie wiadomo, czy pan prezydent otrzyma absolutorium na wykonanie budżetu". - Mogą być bardzo poważne problemy finansowe - wskazał.

Radni nie mogą zagłosować za przyznaniem absolutorium, jeśli budżet się "nie spina" - zaznaczył radny. - To może oznaczać, że taki włodarz miasta traci stanowisko - dodał. Pytany, czy wyobraża sobie taki scenariusz, przyznał, że "wyobraża sobie i służyłoby to Warszawie".

Posłuchaj
07:07 [PR24]PR24 (mp3) 25 luty 2021 14_50_30.mp3 Filip Frąckowiak o uchwale śmieciowej (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj więcej:

"Bubel prawny"

Radny PiS nazwał uchwałę śmieciową "bublem prawnym". - Jeżeli włodarz miasta, menadżer dużego zespołu, nie poświęca swojego czasu na tematy zasadnicze, jakim jest zarządzanie miastem, a poświęca się innym tematom, to jego podwładni nie czują presji, aby rzetelnie wykonywać obowiązki - wskazał. Dodał, że nie jest to zarzut do urzędników, a do Rafała Trzaskowskiego. 

Uchwała śmieciowa obowiązuje od marca ubiegłego roku. Zgodnie z nią mieszkańcy domów jednorodzinnych za odbiór segregowanych śmieci płacą 94 zł miesięcznie, a mieszkańcy bloków, czy kamienic 65 złotych. Zdaniem sądu takie rozróżnienie opłat narusza przepisy. Orzeczenie sądu zapadło 27 stycznia.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Filip Frąckowiak (radny m.st. Warszawy, PiS)
Data emisji: 25.02.2021
Godzina emisji: 14:47

ms, IAR

Zobacz także

Zobacz także