more_horiz

Merkel na Kremlu. Tesławski: będzie mówić, jak może dalej układać się wspólna polityka

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:23
- Sprawa praw człowieka czy Aleksieja Nawalnego na pewno pojawi się w agendzie rozmów Merkel z Putinem, i trzeba pamiętać, że Niemcy są drugim co do wielkości partnerem gospodarczym Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 red. Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.pl.
Władimir Putin i Angela Merkel
Władimir Putin i Angela MerkelFoto: photocosmos1 / Shutterstock.com

Kanclerz Niemiec Angela Merkel udaje się do Rosji na rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem. Spotka się z nim w Moskwie prawdopodobnie po raz ostatni jako kanclerz. Zdaniem gościa PR24 pytanie brzmi: jak po tym pożegnaniu będą wyglądały dalsze relacje niemiecko-rosyjskie?

Rozmowy z prezydentem Władimirem Putinem będą dotyczyć stosunków dwustronnych, walki z pandemią, a także bieżących kwestii międzynarodowych, takich jak sytuacja w Afganistanie i realizacja porozumień mińskich na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

forum_putin_merkel 1200.jpg
Budowa Nord Stream 2 zostanie zakończona w rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow? "Tragiczny sygnał dla Europy"

"Nie leci do Moskwy, by zaciągać zobowiązania"

- Kanclerz Angela Merkel nie leci do Moskwy, żeby zaciągać jakieś zobowiązania, raczej leci tam, by mówić, jak może wyglądać dalsza wspólna polityka, które projekty są kluczowe i trzeba je kontynuować, a w jakich kwestiach Kreml nie może liczyć na to, że polityka Berlina się zmieni - powiedział red. Bartosz Tesławski.

Kolejnym punktem programu wizyty Angeli Merkel w Moskwie będzie ceremonia złożenia wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Ogrodzie Aleksandra na Kremlu - upamiętnienie 80. rocznicy inwazji Niemiec na Związek Radziecki 22 czerwca 1941 roku.

W niedzielę, 22 sierpnia, kanclerz Angela Merkel odwiedzi Ukrainę, gdzie prezydent Wołodymyr Zełenski odznaczy ją Orderem Wolności, najwyższym odznaczeniem Ukrainy. Podczas wspólnych rozmów poruszone zostaną kwestie polityki bilateralnej i gospodarczej, procesu reform na Ukrainie oraz realizacji porozumień mińskich.


Posłuchaj
23:19 PR24_mp3 2021_08_20-13-32-48.mp3 Red. B. Tesławski o wizycie A. Merkel na Kremlu ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: red. Bartosz Tesławski z portalu NaWschodzie.pl

Data emisji: 20.08.2021

Godzina: 13:32

Zobacz także

Zobacz także