more_horiz

"To było coś wyjątkowo obrzydliwego". Stankowski o zachowaniu opozycji w czasie debaty w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 15:40
- Obserwowałem czwartkową debatę w Sejmie i chyba żałuję, że to zobaczyłem. To było coś wyjątkowo obrzydliwego. Znaczna część parlamentarzystów stanęła w tym sporze po stronie Alaksandra Łukaszenki - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski (publicysta "Gazety Polskiej"). Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl) oraz Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci").
Poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podczas posiedzenia Sejmu
Poseł Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus podczas posiedzenia SejmuFoto: PAP/Paweł Supernak
joanna lichocka 1200.jpg
"Wykonali scenariusz Łukaszenki i Putina". Joanna Lichocka o zachowaniu posłów opozycji

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

Czytaj także:

Adrian Stankowski, który był jednym z gości Polskiego Radia 24, poinformował, że "obserwował czwartkową debatę w Sejmie". - Chyba żałuję, że to zobaczyłem. To było coś wyjątkowo obrzydliwego. Znaczna część parlamentarzystów stanęła w tym sporze po stronie Alaksandra Łukaszenki - podkreślił.

Posłuchaj
46:36 PR24_mp3 2021_10_02-14-05-56.mp3 Publicyści o napiętej sytuacji na granicy, zagrożeniu ze strony Białorusi i działaniach opozycji (Temat dnia/Gość PR24)

- Mechanizm tej wojny hybrydowej polega na wykorzystaniu naturalnego dla każdego człowieka poczucia współczucia dla dziecka, dla uchodźcy... Po to, żeby destabilizować sytuację polityczną, militarną - tłumaczył.

polskie radio bogdan rzońca 1200.jpg
"Opozycja mówiła głosem Putina i Łukaszenki". Bogdan Rzońca o głosowaniu ws. stanu wyjątkowego

Drugi z gości, Sławomir Jastrzębowski, odniósł się do tweeta gen. Różańskiego, który napisał: "koledzy generałowie stańcie na wysokości zadania i uchrońcie swoich podwładnych żołnierzy i funkcjonariuszy, by nie przeszli do historii jako »walczący« z dziećmi".

- Wypowiedź gen. Różańskiego to wypowiedź namawiająca do rokoszu, namawiająca do buntu żołnierzy - co wydaje się dziwne w ustach byłego generała. Ciężko to skomentować - stwierdził.

- Wypowiedź gen. Różańskiego to część większego obozu, który ja postrzegam jako niebezpieczny dla państwa. Granice polskiego państwa muszą być chronione, nie może dojść do chaosu, destabilizacji państwa - powiedział.

Andrzej Rafał Potocki zaznaczył, że "widać, iż ludzie związani z opozycją - tacy jak np. gen. Różański - dokładnie wpisują się w narrację Alaksandra Łukaszenki". - To nie ulega wątpliwości. Z takich wypowiedzi korzysta aparat propagandowy reżimu na Białorusi i Kremla - dodał.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Tadeusz Płużański
Goście: Adrian Stankowski (publicysta "Gazety Polskiej"), Sławomir Jastrzębowski (portal Salon24.pl), Andrzej Rafał Potocki (tygodnik "Sieci")
Data emisji: 02.10.2021
Godzina emisji: 14.06

pb

Zobacz także

Zobacz także