more_horiz

Brytyjskie wojsko wesprze polskie służby na granicy. Michał Karnowski: lepsze to niż telefony z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 13:54
- Lepszy taki symbol niż telefony z Berlina ponad głowami Polski do Moskwy i Mińska. Brytyjczycy widzą sytuację w odpowiedniej skali i widzą, że Polska sobie radzi, ale zdecydowali się taki gest wsparcia wysłać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Karnowski, tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl
Michał Karnowski
Michał KarnowskiFoto: PR24/MS

Na wspólnej konferencji prasowej polski minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace zapowiedzieli pojawienie się na polskiej granicy grupy brytyjskich żołnierzy wojsk inżynieryjnych. Nie jest to pierwsza, tego typu reakcja. Od ubiegłego czwartku na granicy polsko-białoruskiej stacjonuje już pierwsza grupa dziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii.

leon-komornicki-free-1200.jpg
"Koncert mocarstw bez naszego udziału". Gen. Komornicki o rozmowach Macrona z Putinem i Merkel z Łukaszenką

Michał Karnowski został zapytany w Polskim Radiu 24, czy jest to tylko symbol, czy coś więcej. Publicysta odpowiedział, że "lepszy taki symbol niż telefony z Berlina ponad głowami Polski do Moskwy i Mińska".

- Nie mieszałbym do tego Unii Europejskiej - zaznaczył. - To jest polityka niemiecka, bardzo konsekwentnie prowadzona od wielu lat, która zakłada zbliżenie i interesy z Rosją za wszelką cenę -  powiedział Michał Karnowski.

Czytaj także:

Zdaniem dziennikarza "Brytyjczycy widzą sytuację w odpowiedniej skali i widzą, że Polska sobie radzi, ale zdecydowali się taki gest wsparcia wysłać".

- Wielka Brytania ma głęboką świadomość tego, do czego zdolny jest reżim rosyjski i białoruski. Na jej terenie mordowano ludzi, jak wszystko wskazuje, na zlecenie Kremla - stwierdził. - Wielka Brytania ma mocne poczucie suwerenności, niepodległości i woli walki, o to, aby ta suwerenność była respektowana, a także ma głębokie poczucie jak może być groźne zagrożenie sowieckie - podsumował.

Posłuchaj
13:36 PR24_mp3 2021_11_18-12-41-26.mp3 Michał Karnowski o wsparciu przez brytyjskie wojsko polskich służb na granicy z Białorusią ("Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Mirosław Skowron 

Gość: Michał Karnowski (tygodnik "Sieci" i portal wPolityce.pl)

Data emisji: 18.11.2021

Godzina emisji: 12.41

bf

Zobacz także

Zobacz także