more_horiz

"Chodzi o zrobienie szumu". Publicysta o wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego na Podkomisji w USA

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 15:24
- Chodzi przede wszystkim o to, żeby zrobi wokół siebie szumu i poprawienie swoich akcji jako człowieka ważnego w polityce międzynarodowej - powiedział w Polskim Radiu 24 o planowanym wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego Andrzej Rafał Potocki z "Sieci". Gośćmi debaty publicystów byli także Sławomir Jastrzębowski oraz Mateusz Kosiński.
Zdaniem publicystów wystąpienie Rafała Trzaskowskiego ma być przede wszystkim promocją jego osoby
Zdaniem publicystów wystąpienie Rafała Trzaskowskiego ma być przede wszystkim promocją jego osobyFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski ma wystąpić na posiedzeniu Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia, a prezydent Warszawy wystąpi na nim zdalnie.

Ocena sytuacji przez Rafała Trzaskowskiego

Sławomir Jastrzębowski powiedział, że wybór prezydenta Warszawy do oceny sytuacji w Polsce nie jest właściwy. - Dlaczego sytuację w Polsce ma oceniać Rafał Trzaskowski i dlaczego nie ma nikogo z drugiej strony. W USA Polskę ma oceniać człowiek, który jest po jednej stronie sporu, jest samorządowcem i patrząc chociażby na sytuację z Marszem Niepodległości, nie można posądzać go o neutralność - powiedział.

- Zdziwiło mnie to, że Rafał Trzaskowski będzie przemawiał przed podkomisją, która nazywa się podkomisją ds. Europy, Energetyki, Środowiska i Cybernetyki. Tam ma ocenić kondycję demokracji, praworządność i kondycję praw człowieka w Polsce - dodał.

Zdaniem Andrzeja Rafała Potockiego wystąpienie Rafała Trzaskowskiego jest przede wszystkim działaniem obliczanych na jego promocję. - Chodzi przede wszystkim o to, żeby zrobi wokół siebie szumu i poprawienie swoich akcji jako człowieka ważnego w polityce międzynarodowej - ocenił.

- Cała ta propaganda okazała się farsą. Nie będzie to ani osobista wizyta, ani wystąpienie przed Kongresem. Tymczasem jest to łączenie online i wystąpienia przed jedną z licznych podkomisji - dodał.

Mateusz Kosiński stwierdził, że prezydent Warszawy weźmie udział w spotkaniu ze względu na swoje poglądy polityczne. - Kluczem w doborze dyskutantów było to, że prezydenci miast naszego regionu są z reguły politykami liberalnymi. To wydarzenie nie ma żadnej rangi - podkreślił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty


Posłuchaj
43:22 PR24_mp3 2021_11_27-14-08-22.mp3 Publicyści m.in. o wystąpieniu Rafała Trzaskowskiego w USA ("Gość PR24")

 

***

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Andrzej Rafał Potocki (Sieci), Sławomir Jastrzębowski (publicysta), Mateusz Kosiński (Tygodnik Solidarność)

Data emisji: 27.11.2021

Godzina emisji: 14.08

dz

Zobacz także

Zobacz także