more_horiz

Finlandia rezerwuje sobie prawo wstąpienia do NATO. Kpt. Badowski: racjonalny ruch, szukają ochrony

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 15:15
- Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia, który właśnie pożarł kolejnego sąsiada. Dlatego Finowie rezerwują sobie jakiś margines bezpieczeństwa. To racjonalny ruch - powiedział w Polskim Radiu 24 kpt. Tomasz Badowski, specjalista ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych.
- Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim - powiedział kpt. Tomasz Badowski
- Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim - powiedział kpt. Tomasz Badowski Foto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Władimir Putin chce groźbą wojny z Ukrainą zatrzymać poszerzenie NATO. Jednak wynik jego działań może być odwrotny: dodatkowe 1400 km wspólnej granicy Rosji z Paktem Północnoatlantyckim. Prezydent Finlandii Sauli Niinistö w ostatnim czasie podkreśla, że jego kraj rezerwuje sobie prawo do przystąpienia do NATO.  

- Nie jestem zaskoczony tym, że Finlandia wykonuje taki krok, rezerwując sobie w przyszłości miejsce w Pakcie Północnoatlantyckim, ponieważ ludzie zarządzający tym wspaniałym państwem są na tyle mądrzy, że obserwują poszczególne ruchy Kremla - powiedział kpt. Tomasz Badowski.

"Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia"

- Nikt nie chce pójść na przyjęcie do niedźwiedzia, który właśnie pożarł kolejnego sąsiada. Dlatego Finowie rezerwują sobie jakiś margines bezpieczeństwa - dodał gość PR24.

Jak zaznaczył, "Rosja jest krajem bandyckim, niewiarygodnym, łamiącym traktaty i dopuszczającym się zbrodni wojennych".

- Każdy mądry człowiek szuka ochrony, obrony i Pakt Północnoatlantycki taką zapewnia. Zatem ruch Finlandii, w mojej ocenie, jest jak najbardziej racjonalny - podsumował.  

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:01 PR24 2022_01_04-14-07-15.mp3 kpt. Tomasz Badowski o zagrożeniu ze strony Rosji (Temat dnia) 

***

AudycjaTemat dnia / Gość PR24

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: kpt. Tomasz Badowski (specjalista ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych)

Data emisji: 04.01.2022

Godzina emisji: 14.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także