more_horiz

Tusk szydzi ze spotkania w KPRM. Truskawa: stara się wzmacniać konflikty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 13:21
- Nie należy się ze strony Koalicji Obywatelskiej spodziewać merytorycznej debaty na tym spotkaniu. Będziemy mieli kolejny spektakl pod tytułem "rząd sobie nie radzi" - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa, pytany o ocenę postawy KO wobec środowego spotkania premiera z politykami w sprawie COVID-19. 
Donald Tusk konsekwentnie buduje wojenną narrację, stara się wzmacniać konflikty w polskim społeczeństwie i polskiej polityce - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa
"Donald Tusk konsekwentnie buduje wojenną narrację, stara się wzmacniać konflikty w polskim społeczeństwie i polskiej polityce" - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz TruskawaFoto: PR24/TB

We wtorek w Kancelarii Premiera odbędzie się spotkanie przedstawicieli ugrupowań politycznych w sprawie strategii walki z pandemią COVID-19.
Jego inicjatorem jest premier Mateusz Morawiecki, a informował o tym w weekend rzecznik rządu Piotr Müller. "Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusa" - stwierdził na Twitterze były premier Donald Tusk. 

"Stara się wzmacniać konflikty w społeczeństwie"

- Ten wpis świadczy o tym, iż Donald Tusk konsekwentnie buduje wojenną narrację, stara się wzmacniać konflikty w polskim społeczeństwie i polskiej polityce - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. - Tego typu wypowiedź świadczy o tym, że przyjście Koalicji Obywatelskiej nie będzie służyło konstruktywnej dyskusji na temat metod, sposobów i środków walki z pandemią, a będzie służyło do stworzenia kolejnego widowiska politycznego - wskazał gość "Tematu dnia". 

- Mieliśmy już przykłady tego typu zachowań, zatem nie należy się ze strony Koalicji Obywatelskiej spodziewać merytorycznej debaty na tym spotkaniu. Będziemy mieli kolejny spektakl pod tytułem "rząd sobie nie radzi" - powiedział publicysta. 

"Próba zdobycia kilkudziesięciu głosów"

W ocenie rozmówcy Polskiego Radia 24 samo spotkanie w KPRM jest "próbą budowania pewnego sojuszu, pewnej zgody wokół działań, które, zdaniem koalicji rządzącej, mają na celu skuteczną walkę z pandemią". - Jest to próba budowania dialogu wokół spraw, które powinny być pozbawione politycznego anturażu. Z drugiej strony, koalicja rządowa - nie ma co ukrywać - ma problem we własnych szeregach z rozmaitego typu sceptykami i przeciwnikami podjętych rozwiązań, czy to w zakresie szczepień, czy to rozmaitych rozwiązań administracyjnych.

- To próba zdobycia poparcia kilkudziesięciu głosów dla proponowanych rozwiązań - stwierdził Tomasz Truskawa. 

Posłuchaj
10:58 Truskawa--PR24_mp3 2022_01_24-11-33-31.mp3 Tomasz Truskawa: Donald Tusk stara się wzmacniać konflikty w polskim społeczeństwie i polskiej polityce ("Temat dnia/ Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

Minionej doby zanotowano w Polsce 29 100 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła również 1 osoba. 18 849 osób uznano za ozdrowieńców - wynika z danych resortu. 

Czytaj także: 

Zachęcamy też do obejrzenia rozmowy z Januszem Kowalskim w "Salonie politycznym Trójki": 

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)

Data emisji: 24.01.2022

Godzina emisji: 11.33


mbl

Zobacz także

Zobacz także