more_horiz

XII Kongres Polska Wielki Projekt. Czarnek: spotkanie ludzi, którzy mają na sercu dobro Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 13:45
- To bardzo poważne spotkanie bardzo mądrych ludzi, którzy mają na sercu dobro i interes państwa polskiego tu i teraz oraz w przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek o kongresie Polska Wielki Projekt.
Prof. Przemysław Czarnek
Prof. Przemysław CzarnekFoto: PR24

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował 10 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie XII kongres Polska Wielki Projekt. Podczas trzydniowego wydarzenia odbędzie się 11 tematycznych paneli dyskusyjnych nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Patronem medialnym kongresu jest Polskie Radio 24 oraz Program 2 Polskiego Radia.

- Kongres Polska Wielki Projekt to bardzo poważne spotkanie bardzo mądrych ludzi, którzy mają na sercu dobro i interes państwa polskiego tu i teraz oraz w przyszłości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki pytany był także o znaczenie hasła przewodniego tegorocznej edycji "Nowa Europa". - Znaleźliśmy się w sytuacji, którą trudno było przewidzieć jeszcze rok temu. Na naszych oczach tworzy się nowa Europa - jak ona będzie zależy od naszej odwagi - podkreślił.

Gość Adriana Klarenbacha podkreślił, że obecna sytuacja to nie tylko "ogromne zagrożenie, ale również wielka szansa". - To szansa na to, żeby Polska wyszła z peryferii i stała się główną siłą Europy. Te ostatnie trzy miesiące to potwierdzają - gdziekolwiek bym nie był to ludzie dostrzegali ogromną rolę, jaką odrywa Polska w tej nowej Europie, która się tworzy na naszych oczach - pokreślił prof. Czarnek. Dopytywany, co nas doprowadzi do dominującej pozycji na kontynencie powiedział, że będzie to podejmowanie odważnych decyzji

Czytaj także:

Czas odważnych decyzji

- Musimy podejmować odważne decyzje, takie jak w stosunku do Ukrainy i wesprzeć ją, żeby wygrała tę wojnę - podkreślił gość audycji.

Przytoczył opinię, że wygrywa ten, kto jest odważniejszy, sprytniejszy i bardziej zdeterminowany w swojej walce.

W audycji mowa była także o wsparciu dla edukacji ukraińskiej młodzieży przebywającej w Polsce.

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj
11:29 PR24_mp3_20220610124702_KongresPwP_Przemysław_Czarnek.mp3 Prof. Przemysław Czarnek na kongresie Polska Wielki Projekt (Temat dnia/Gość PR24) 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: prof. Przemysław Czarnek (Ministerstwo Edukacji i Nauki)

Data emisji: 10.06.2022

Godzina emisji: 12.47

st

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem