more_horiz

Dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja: rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 09:47
- Zespół eMOCji to cała załoga, rzesza ludzi, która rozumie tę wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią. Jesteśmy tam, gdzie świat i medycyna mówią, że już nie da się nic więcej zrobić, że trzeba tylko czekać na śmierć - mówiła w Polskim Radiu 24 Elwira Liegman, dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja. Gościem audycji był także Rafał Porzeziński, dziennikarz, autor programu "Ocaleni" w TVP1 i audycji "Dwa spojrzenia" w PR24.
Elwira Liegman:rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią.
Elwira Liegman: rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią.Foto: Shutterstock/Photographee.eu

Centrum eMOCja tworzą ludzie od lat związani z ideą hospicyjną, wolontariatem, a także cała rzesza "Aniołów" - tak nazywają sponsorów i darczyńców, dzięki którym udaje się pomagać w najtrudniejszych i najpiękniejszych chwilach na granicy życia i śmierci). Zespół eMOCji pojawia się w momencie, gdy człowiek dowiaduje się, że współczesna medycyna nie zna ratunku. "Pojawiamy się w momencie, gdy wali się wszystko, a świat rozkłada ręce z informacją: nie da się zrobić niczego więcej". 

"Rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią"

Na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja powiedziała, że ten zespół, "to cała załoga, rzesza ludzi, która rozumie tę wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią". - Jesteśmy tam, gdzie świat i medycyna mówią, że już nie da się nic więcej zrobić, że trzeba tylko czekać na śmierć - podkreśliła.

- To jest właśnie ten moment, kiedy wchodzimy my z pełnią życia - wskazała. - Tak naprawdę kiedy mówimy i myślimy o śmierci, to mówimy o życiu. Ona zmienia zwrotnicę, która kiedy się zmienia, to ważne jest, aby mieć koło siebie drugiego człowieka, który rozumie ten moment w życiu - powiedziała.

"W tych ludziach jest masa radości"

Gościem audycji był także Rafał Porzeziński, dziennikarz i publicysta, który powiedział, że tylko dwa razy miał okazję "oglądać z bliska załogę eMOCji". - Jest tyle radości w tych ludziach, mimo tego, że pracują w warunkach ekstremalnie trudnych, które z radością się nie kojarzą nikomu - ocenił.

Podkreślił, że "mają dużo energii, chce im się bardzo i walczą o to, aby każde życie było godne". - Nawet jeśli ma trwać 7 miesięcy, 7 minut czy 7 sekund, to żeby było przeżyte przepięknie - zaznaczył.


Więcej o działalności eMOCji w nagraniu.

Posłuchaj
24:04 eMOCja.mp3 Elwira Liegman: rozumiemy wąską granicę pomiędzy życiem a śmiercią (Polskie Radio 24)

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzi: Wiesław Molak 

Goście: Elwira Liegman, dyrektor Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja, i Rafał Porzeziński, dziennikarz, autor programu "Ocaleni" w TVP1 i audycji "Dwa spojrzenia" w PR24

Data emisji: 24.07.2022

Godzina emisji: 8.35

jb

Zobacz także

Zobacz także