more_horiz

Wyłączanie się sędziów ze sprawy gorzowskiego WORD. Adam Borowski: to stosunki mafijne

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 14:25
- Jeśli sędziowie są, że tak powiem za pan brat z tym wojewódzkim rządem, to w bardzo wielu miejscach są to stosunki mafijne - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
Adam Borowski
Adam BorowskiFoto: PR24

Na łamach "Gazety Lubuskiej" od kilku tygodni pojawiają się artykuły nt. sytuacji w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Chodzi m.in. o domniemane molestowanie seksualne, a o sprawie mieli być zawiadamiani m.in. lokalni politycy PO. Środowa "Gazeta Polska Codziennie" podała, że kilkoro sędziów, którzy mieli zbadać jeden z wątków sprawy gorzowskiego WORD, wyłączyło się z postępowania, twierdząc, że znają jedną ze stron.

"To stosunki mafijne"

Na antenie Polskiego Radia 24 do zachowania sędziów odniósł się Adam Borowski. Jak wskazał, "to dużo mówi o samorządzie". - Ja również dużo mogę o samorządzie powiedzieć, bo przed pandemią koronawirusa dużo jeździłem po Polsce i wiele takich samorządowych mafii widziałem, o wielu samorządowych mafiach mnie informowano - przekazał.

Zapytany, czy mafia to nie za mocne określenie, odparł, że nie. - Jeśli sędziowie są, że tak powiem za pan brat z tym wojewódzkim rządem, to w bardzo wielu miejscach są to stosunki mafijne - wyjaśnił.

- W samorządach są ludzie, którzy są w nich od wieków - podkreślił. - Przecież kadencyjność została wprowadzona dopiero niedawno, od ostatnich wyborów liczy się kadencyjność i w bardzo wielu samorządach po prostu rządzą mafie - wskazał i dodał, że "przez to powstają takie sytuacje, w których miejscowi kacykowie czują się bezkarni".


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:45 Borowski.mp3 Adam Borowski o wyłączaniu się sędziów ze sprawy gorzowskiego WORD: to stosunki mafijne (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Temat dnia/ Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej"

Data emisji: 27.07.2022

Godzina emisji: 13.33

jb

Zobacz także

Zobacz także