more_horiz

"To zaniedbania wszystkich partii politycznych". Politolog nt. sytuacji na Odrze

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 14:41
- To tak naprawdę zaniedbania wszystkich partii politycznych, jeżeli weźmiemy pod uwagę cały proces transformacji od początku lat 90. - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Podraza z KUL. Jak podkreślił profesor okazuje się, że "możemy podważać działanie wielu instytucji państwowych", które zajmują się polityką, a powinny skupić się na kwestiach merytorycznych. Przykładem mogą być jednostki zajmujące się wodami polskimi.

- W Polsce mamy do czynienia z upolitycznieniem wielu sytuacji, także tej związanej z Odrą i każda z tych sytuacji może być pretekstem do zmian politycznych. Takie zdarzenia mogą być wykorzystywane przez opozycję do tego, żeby domagać się dymisji rządu. Sądzę, że jakby odwrócić sytuacje tzn. gdyby Prawo i Sprawiedliwość było w opozycji, to tak samo dążyłoby przynajmniej werbalnie do tego, żeby wzywać rząd do dymisji - mówił prof. Podraza.

- Te przekazy są skierowane przede wszystkim do swojego elektoratu, nie sądzę, że można dzięki tego rodzaju wypowiedziom poszerzyć znacząco ten elektorat. Tutaj należałoby zauważyć inny problem. To tak naprawdę zaniedbania wszystkich partii politycznych, jeżeli weźmiemy pod uwagę cały proces transformacji od początku lat 90. - zwrócił uwagę politolog.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
08:02 PR24_mp3 2022_08_18-07-50-13.mp3 prof. Andrzej Podraza (politolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski) o ewentualnych zmianach politycznych w związku z sytuacją nt. Odry (Temat dnia / Gość PR24) 

Czytaj także:

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość audycji: prof. Andrzej Podraza (politolog, Katolicki Uniwersytet Lubelski)

Data emisji: 18.08.2022

Godzina emisji: 7.50

PR24

ASP

Zobacz także

Zobacz także